U NAS

Od planów do działania

Ostatnie przed wakacjami letnimi posiedzenie Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej odbyło się 27 czerwca 2016 r. w Głuszycy. Najważniejszą decyzją była uchwała o powołaniu nowego parafialnego oddziału Akcji Katolickiej w Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczawnie Zdroju.

Posiedzenie rozpoczęło się wspólną modlitwą poprowadzoną przez ks. Sławomira Augustynowicza – diecezjalnego asystenta DIAK. Obradom przewodniczyła Pani prezes Magdalena Jarosz. Tematem dyskusji i ustaleń był m.in. projekt organizacji wielodniowego wydarzenia promującego wartościowe filmy. Ustalono roboczo, iż przegląd odbędzie się w dniach 17 – 23 października br. w kilku miastach, gdzie działają POAK-i zainteresowane pokazami filmów o przesłaniu chrześcijańskim. Omówiono także stan przygotowań do zaplanowanego na początek września br. diecezjalnego pikniku rodzinnego, który ma się odbyć w Ząbkowicach Śląskich. Debata dotyczyła również bieżące problematyki funkcjonowania DIAK i POAK-ów w kontekście planowanej na rok bieżący weryfikacji stanu członkowskiego oraz wręczania legitymacji członkowskich. Potwierdzony też został termin tegorocznych rekolekcji adwentowych dla członków i sympatyków AK, które odbędą się w dniach 9 – 11 grudnia 2016 r. Jak już wcześniej informowaliśmy w portalu AKCJA w Szczawnie Zdroju zawiązało się środowisko pragnące działać dla Kościoła w ramach Akcji Katolickiej. Dzięki dopełnieniu wszelkich formalności Zarząd DIAK mógł przyjąć szczawieński POAK, czego świadkiem była obecna na posiedzeniu Pani Żaneta Nukui – inicjatorka i animatorka naszego stowarzyszenia w Szczawnie Zdroju.

Zebranie zakończyło się modlitwą i błogosławieństwem księdza asystenta. Poprzednie posiedzenie Zarządu miało miejsce 7 czerwca 2016 r. w Głuszycy, następne zostało zaplanowane na 30 sierpnia 2016 r. w Ząbkowicach Śląskich.

Zobacz także
Ave Maria Jasnogórska
Zbliża się dzień patronalny Akcji Katolickiej w Diecezji Świdnickiej

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status