WYDARZENIA

Sprawiedliwy

6-letnia sierota Hania zostaje przygarnięta przez młode polskie małżeństwo, które mimo ogromnego ryzyka decyduje się dać jej nie tylko schronienie, ale i miłość. Wbrew śmiertelnemu zagrożeniu, Anastazja i Jan poruszają niebo i ziemię, by ocalić nie tylko życie Hani, ale także pomóc jej pozostać dzieckiem.

Polskie rodziny, które ryzykowały życiem, by podczas II wojny ratować żydowskie dziecko. To są bohaterowie opartego na prawdziwych wydarzeniach filmu „Sprawiedliwy” w reż. Michała Szczerbica. Kluczową rolę odgrywa tu uważany za lokalnego dziwaka Pajtek, stając się dla dziewczynki najbliższym przyjacielem, namiastką starszego brata, który nawet w najtrudniejszych momentach będzie umiał odwrócić jej uwagę od zła tego świata i zarazić swą radością życia. Uważany za mruka i dziwaka zaprzyjaźnia się z 6-letnią, osieroconą dziewczynką Hanią. Więź, która ich połączy pozwoli przetrwać okrucieństwa wojny, ludzką zawiść i samotność. Na końcu długiej drogi, która ich czeka, odnajdą jednak w sobie sprawiedliwość i dobro.

Kontynuując zachęty do oglądania wartościowych filmów, zapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmu „Sprawiedliwy”.

 

Zobacz także
„Cantata” o miłości
Zostań reporterem AKCJI !

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status