U NAS

Szlakiem Świętego

Organizowana przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej i zapowiadana przez portal AKCJA Pielgrzymka pod hasłem „Tropem Świętego Jana Pawła II” odbyła się w dniach 25 – 26 czerwca 2016 r. We wspólnej wyprawie wzięło udział 38 osób.

Pierwszego dnia nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Zakopanem i tam też w pierwszym dniu uczestniczyliśmy we Mszy św. Tego dnia wieczorem grupa osób wyszła na szlak do kaplicy Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach na Polanie Jaworzyńskiej gdzie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. W drugim dniu udaliśmy się do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. i adorowaliśmy relikwie naszego świętego Papieża. Zwiedzaliśmy także to wspaniałe miejsce, jakim jest cały nowoczesny kompleks sanktuaryjny. Następny punkt peregrynacji, do jakiego udaliśmy się był Tyniec. Tam mieliśmy możność medytować, a następnie zwiedzić zabytkowy klasztor Ojców Benedyktynów. To miejsce, w którym wielokrotnie przebywał ks. Karol Wojtyła, później, biskup i kardynał. Stamtąd też pochodzili jego spowiednicy: ojciec Roztworowski i ojciec Jankowski. To także ostatnie miejsce nawiedzone przez Ojca Świętego Jana Pawła II podczas ostatniej pielgrzymki do Polski.

Właśnie z Tyńca, po tak olbrzymim ładunku duchowym, udaliśmy się w drogę powrotną do naszych domów. Znalezienie się w miejscach ważnych dla Papieża „z dalekiego kraju” i ich duchowe dotknięcie stanowi bez wątpienia dla uczestników naszej pielgrzymki bodziec do modlitwy i osobistego rozwoju. Wielu z nas zapewne opowiedziało o swoich wrażeniach, więc dobro poszło dalej…

Jacek Pawlik 
Zobacz także
Rok 2017 czasem formacji i ewangelizacji
Społeczna Akademia Liderów – dołączyłeś już?

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status