WYDARZENIA

Jak Bóg da

Jest w filmie Eduardo Falcone fantastyczna scena błyskotliwie uderzająca w chrystofobie „oświeconych” laickich elit Europy. Oto Tommaso, znany i ceniony rzymski kardiochirurg, na każdym kroku manifestujący swój ateizm, dowiaduje się, że jego syn Andrea zamierza dokonać „coming outu”. Wyrosły z rewolucyjnego pokolenia 68 intelektualista przygotowuje resztę rodziny (tłumiącą pod maską kobiety sukcesu depresję żonę i infantylną córkę z mężem) na własną erupcję tolerancji. Syn zamiast jednak wyznać miłość do innego mężczyzny i spełnić marzenia Tommaso o byciu nowoczesnym ojcem geja, który mógłby się pojawiać na plakatach LGBT, z radością na twarzy wyznaję miłość do…Jezusa.

W tym momencie w głowie kardiochirurga przelatują wszystkie wyobrażenia o „złych katolach i klechach” z Watykanu. Widzimy więc zbitkę ujęć inkwizytorów, templariuszy, wypraw krzyżowych, złych papieży i w końcu… uśmiechniętego Don Matteo szalenie popularnego włoskiego serialu. Ta jedna, krótka scena jest kwintesencją zabawnej komedii Falcone, który nie ukrywa, że chciał przekłuć balon napuszenia tak widoczny wśród zlaicyzowanych intelektualnych elit. Elit popisujących się własną tolerancją, dopóki obejmuje ona mniejszości seksualne czy religijne. Tommaso chce się dowiedzieć kim jest charyzmatyczny i jednocześnie wyluzowany w duchu papieża Franciszka kapłan , który „opanował umysł” jego syna. Spotkanie z ks. Pietro będzie miało przełomowe znaczenie dla życie butnego i zapatrzonego w siebie ateisty.

„Jak Bóg da” to film pozbawiony jest kiczowatości i ckliwości amerykańskich „christian movies”, ale też próżno w nim szukać nieznośnego napuszenia i powagi, z jaką o wierze mówią niektórzy wierzący artyści. To lekka, zwiewna komedia wbijająca uroczo szpilę w laickie dogmaty. Kontynuując zachęty do oglądania wartościowych filmów, zapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmu „Jak Bóg da”

Zobacz także
Ratujmy BOŻE NARODZENIE przeżywając je do głębi (2)
Rowerem na Jasną Górę

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status