WYDARZENIA

Życie musi być zawsze przyjęte i chronione

Mary Wagner to kanadyjska obrończyni życia, która spędziła w więzieniach sześć lat za to, że wchodziła do klinik aborcyjnych z białą różą i starała się przekonać kobiety, żeby nie zabijały swoich bezbronnych dzieci. Proszę sobie wyobrazić, że za takie działania Mary była sądzona i skazywana na więzienie. Nazwano to zakłócaniem działalności gospodarczej!

Kilka dni temu przywitaliśmy Mary na warszawskim lotnisku. Wtedy powiedziała nam:  Jeśli jesteśmy aresztowani i odsiadujemy wyrok w więzieniu dla nienarodzonych dzieci, to jest świadectwo wartości ich życia. Nawet jeśli mamy spędzić w więzieniu wiele lat, to tylko wzmacnia świadomość prawdy: że ich życie jest warte takiego poświęcenia. Ja czuję się zobowiązana do stawania w ich obronie. Mary jest dla nas prawdziwym wzorem, jest przykładem, że o życie można walczyć w każdych warunkach i że niezależnie od tego, jakie ponosimy konsekwencje, musimy stawać w obronie tych, którzy sami bronić się nie mogą.

Tuż po przyjeździe, czyli w piątek 22 lipca Mary powiedziała nam też, żebyśmy słuchali Ojca Świętego Franciszka, który mówi o tym, że bycia miłosiernym musimy uczyć się od Boga. W środę 27 lipca papież powiedział w Krakowie ważne dla nas słowa: „Życie musi być zawsze przyjęte i chronione – od poczęcia do naturalnej śmierci, i wszyscy jesteśmy powołani, aby je szanować i troszczyć się o nie”.

Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu z obrończynią życia Mary Wagner we Wrocławiu. Spotkanie z Mary odbędzie się w czwartek 11 sierpnia 2016 r. w kościele pw. Macierzyństwa NMP (ul. Pilczycka 139). Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00.

Świadectwo Mary i słowa papieża Franciszka to dla nas impuls do dalszej walki. Wszyscy jesteśmy powołani, żeby stawać w obronie życia. Dlatego nie ustajemy w działaniach na rzecz zakazu aborcji w Polsce. Nasi wolontariusze cały czas organizują pikiety pod szpitalami, w których zabija się dzieci, m. in. w Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. Żeby zwyciężyć w walce o życie bezbronnych musimy czerpać natchnienie z tego, co mówią nam dobrzy ludzie, ale co najważniejsze: słowa przekładać na czyny.

Kinga Małecka-Prybyło – Fundacja PRO-PRAWO DO ŻYCIA
Zobacz także
#ZatrzymajAborcje
Monastycyzm

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status