NAMYSŁY

Idźcie i …

Wszyscy są przekonani, że to zadanie należy do kapłanów, potem, w jakimś procencie, z mniejszym zaangażowaniem – do ludzi świeckich. Tymczasem na mocy chrztu każdy człowiek jest po równi zobowiązany do apostolstwa, powołany budowania Królestwa Bożego, do religijnego zaangażowania na rzecz głoszenia światła Ewangelii.

Bycie chrześcijaninem nie polega jedynie na wewnętrznym przekonaniu, lecz także na świadectwie na zewnątrz. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami – do zbawienia. Dlatego wyznawanie Jezusa jednoczy jego zwolenników. Są wspólnotą w Chrystusie i podzielają to samo wyznanie wiary, tę samą liturgię i powszechną misję na całym świecie.

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA. Cytowane słowa są fragmentem wypowiedzi ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego podczas Poznańskiego Forum Duszpasterskiego w 2016 r.

Zobacz także
Niezachodząca nigdy gwiazda poranna
I stanie się nowy, lepszy świat

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status