U NAS

Każdy czas jest dobry dla ewangelizacji

Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej spotkał się w Głuszycy na powakacyjnym posiedzeniu, które odbyło się 25 sierpnia 2016 r.  

Po modlitwie poprowadzonej przez ks. asystenta Sławomira Augustynowicza, przedmiotem wymiany opinii i ustaleń były najbliższe, wcześniej już zaplanowane inicjatywy Akcji Katolickiej. Pan Roman Pińkowski omówił stan przygotować do Diecezjalnego Pikniku Rodzinnego. Wydarzenie to będzie miało miejsce w niedzielę 4 września 2016 r. o godz. 16:00 w Ząbkowicach Śląskich – klikniji TUTAJ zobacz więcej informacji na ten temat. Następne ważne działanie to przegląd filmów z dobrym przesłaniem, jaki trwać będzie w dniach 10 – 28 października 2016 r., a kulminacją będzie „Dzień warty filmu”. Na sobotę 22 października 2016 r. w Szczawnie Zdroju zaplanowany jest pokaz czterech filmów (2 fabularnych i 2 dokumentalnych) o tematyce związanej z życiem Kościoła. Szczegółowy plan będzie podany wkrótce, a nad całością czuwają Krzysztof Kotowicz i Jacek Pawlik. Wstępnie uzgodniono też plan obchodów patronalnego święta Akcji Katolickiej, jakim jest Uroczystość Chrystusa Króla. W tym roku, z inicjatywy księdza asystenta Sławomira Augustynowicza, zamierzeniem Zarządu DIAK jest organizacja święta wspólnie z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży. Termin i miejsce wydarzenia mającego integrować oba pokolenia zostanie podany odpowiednio wcześniej po uzgodnieniu w obu stowarzyszeniach.

Zarząd rozważał również termin zwołania Rady Diecezjalnej DIAK Diecezji Świdnickiej, którego celem byłoby omówienie i przyjęcie planu pracy na rok 2017. Obrady miałyby się odbyć jeszcze przed wspomnianymi wyżej uroczystościami patronalnymi Akcji Katolickiej. Po kapłańskim błogosławieństwie, obrady zakończono ustalając, iż Zarząd spotka się ponownie podczas niedzielnego wydarzenia integracyjnego w Ząbkowicach Śląskich.

Zobacz także
Już jutro u Maryi w Bardzie
Integrowanie i ewangelizowanie

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status