U NAS WYDARZENIA

Rodzinny zlot na Wzgórzu Świętej Jadwigi

Wszystko za sprawą inicjatywy Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej oraz grupy społeczników, którzy od kilku lat organizują Marsz dla Życia i Rodziny. Oba środowiska przyjęła gościnnie Parafia pw. Św. Jadwigi i w minioną niedzielę zwyczajowe „pójście do kościoła” zamieniło się w familijne spotkanie. Tak można streścić zapowiadany przez Portal AKCJA Diecezjalny Piknik Rodzinny, jaki miał miejsce w minioną niedzielę w Ząbkowicach Śląskich.

Najpierw była Msza św., w trakcie której homilię wygłosił franciszkanin ojciec Jozafat Gohly z Wambierzyc. Bardzo mocno zwracał on uwagę na potrzebę stałego przeżywania wiary i budowania na jej fundamencie życia małżeńskiego i rodzinnego. Ukazywał wzięte z życia przykłady obrazujące zagrożenia dla jedności i trwałości rodzin. Warto dodać, że ojciec Jozafat jest jednym z nielicznych w Polsce duchownych, którym Papież Franciszek osobiście udzielił władzy odpuszczania grzechów zastrzeżonych dla Stolicy Apostolskiej. To sprawia, że udzielając sakramentu pokuty, franciszkanin styka się z najbardziej skomplikowanymi problemami, jakie ludzie chcą rozwiązać w oparciu o wiarę. Koncelebransem liturgii mszalnej był ks. dr Sławomir Augustynowicz – diecezjalny asystent Akcji Katolickiej oraz duszpasterz parlamentarzystów i samorządowców w Diecezji Świdnickiej, na co dzień zaś proboszcz parafii w Głuszycy i tamtejszy dziekan. Obu księży powitał ks. proboszcz Bogdan Wolniewicz – dziekan Dekanatu Ząbkowice Śląskie Południe, którego wspomagał już w drugiej części ks. Jan Sroka.

Na wychodzących z kościoła czekała moc niespodzianek. Od kulinarnych smakołyków idealnych na podwieczorek na świeżym powietrzu (kiełbaski, prażona kukurydza, wata cukrowa i wyśmienita woda mineralna „Staropolanka” – wszystko w prezencie dla uczestników) poprzez mikroplace zabaw dla dzieci (w tym punkt plastyczny) na rozmaitych występach wokalnych na piknikowej scenie (śpiewała Dominika Boczula z Bielawy oraz zespoły śpiewacze Kół Gospodyń Wiejskich z Braszowic i Tarnowa), z której także poszły w eter wiersze i anegdoty o motywie rodzinnym. Wodzirejem piknikowym był Roman Pińkowski, a wszystkich przybyłych powitała Magdalena Jarosz – prezes Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. Nad organizacją tej części pikniku czuwały Grażyna Sobór – radna Rady Miejskiej w Ząbkowicach Śląskich i Aneta Klinke-Osadnik – katechetka Liceum Ogólnokształcącego. Wdzięczność należy się wielu innym osobom, które materialnie lub swoją pracą wsparły Diecezjalny Piknik Rodzinny, na który – poza mieszkańcami Ząbkowic Śląskich – przybyli członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej z Głuszycy, Pieszyc, Bielawy, Dzierżoniowa, Boguszowa-Gorc i Udanina. Pogoda wytrzymała do ostatniej chwili, bo niemal równo z zakończeniem imprezy, nad miastem przeszedł krótki deszcz.

Zobacz także
Rok pracy za nami
Akcja Katolicka jest tam, gdzie jest pasja!

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status