NAMYSŁY

W Nim kocham i jestem kochana

On jest we mnie, a ja w Nim. Mam Go tylko kochać i pozwolić Mu kochać mnie, w każdej chwili, poprzez wszystkie rzeczy…” To słowa bł. Elżbiety z Dijon, która zmarła dokładnie 100 lat temu, mając 26 lat. Utalentowana pianistka, dziewczyna pełna pasji, obdarzająca uśmiechem i przyjaźnią spotkanych ludzi. W końcu — młoda karmelitanka, zanurzająca się w modlitwie i milczeniu, by móc żyć jak najbliżej Boga, który jest Miłością. „On jest moją nieskończonością. W Nim kocham i jestem kochana. W Nim mam wszystko. W Jego bliskości odnajduję wszystkich, których opuściłam”. Oddała się całkowicie Temu, Który ją zachwycił. W Nim znalazła niebo na ziemi.

Każdy z nas pragnie pełni szczęścia, pełni miłości i poszukuje Źródła, przy którym mógłby zaspokoić to pragnienie i nasycić się szczęściem, które nie przeminie. Każdy z nas pragnie, by jego życie było piękne, napełnione dobrem i sensem, i by mogło trwać wiecznie, bez cierpienia i śmierci. Każdy z nas pragnie, nawet, jeśli nie słyszy głosu serca, nie dostrzega wielkości swojego przeznaczenia i niezwykłości powołania. I pragnie tego Bóg tak bardzo, że zstąpił na ziemię, stał się człowiekiem i wydał się na śmierć, by nas przed nią ocalić. Stał się naszym Przyjacielem, karmi nas Miłością i otwiera dla nas niebo. Wystarczy się tylko zbliżyć, by znaleźć się w rzeczywistości absolutnie przerastającej człowieka, a równocześnie tak głęboko w nim zapisanej. Wszyscy jesteśmy powołani do miłości, do tego, by w mroku wiary odkrywać i pielęgnować prawdę, że „jesteśmy nieskończenie kochani i zdolni do nieskończonej miłości”. Tylko zażyła więź z Tym, który nas stworzył, odkupił i wprowadza do niebieskiego królestwa może uczynić nas szczęśliwymi. To On jest Źródłem i Pełnią.

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA. Cytowane słowa są fragmentem świadectwa siostry Katarzyny od Jezusa OCD z Gniezna.

Zobacz także
Świat potrzebuje czułości
Bo tu jest twoje życie i długie trwanie twego pobytu na ziemi

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status