WYDARZENIA

Październikowe dziecko

„Ten film uleczył kawałek mojej duszy” – tak opisuje swą reakcję na film „October Baby” („Październikowe dziecko”) Kelly Clinger, była wokalistka z chórków Britney Spears, która dokonała dwóch aborcji w swoim życiu, a obecnie jest zagorzałą obrończynią życia.

Pełnometrażowy film fabularny braci Jona i Andy’ego Erwinów jest częściowo inspirowany autentyczną historią Gianny Jessen – kobiety, która przeżyła własną aborcję. Bohaterką filmowej opowieści jest Hannah, grana przez Rachel Hendrix. Szukając swej biologicznej matki, odkrywa prawdę o sobie – o tym, że urodziła się w trakcie aborcji. Obraz wiernie ukazuje osobę, która przeszła na samym początku życia olbrzymią traumę. Choć doświadczenie to nie zachowało się w jej pamięci, ma ogromny wpływ na jej postawę wobec bliskich i świata. Mimo że bohaterka nie może znaleźć swej biologicznej matki, za namową księdza postanawia napisać na karteczce słowa przebaczenia pod adresem swej rodzicielki i jednocześnie niedoszłej zabójczyni.

Kontynuując zachęty do oglądania wartościowych filmów zapraszamy do obejrzenia filmu „Październikowe dziecko”, do którego już nawiązywaliśmy w Portalu AKCJA. Film był też prezentowany w 2013 r. widzom na terenie Diecezji Świdnickiej w ramach pokazów organizowanych przez Akcję Katolicką Diecezji Świdnickiej.

Warto też zobaczyć osobiste i niezwykle przejmujące świadectwo aktorki grającej w filmie postać matki…
https://www.youtube.com/watch?v=9a3Kk0VMwlY&feature=youtu.be

Zobacz także
Zdrowaś Maryjo
Zaproszenie do modlitwy za Biskupa Świdnickiego z okazji rocznicy utworzenia diecezji – 25 III

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status