WYDARZENIA

Śpiewam dla Ojczyzny

Pierwszy Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie” zorganizowany przez Zarząd Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej, w niedzielę 13 listopada 2016 roku na Zamku Królewskim w Warszawie, przeszedł do historii.

To piękne patriotyczne spotkanie rozpoczęto w Archikatedrze Warszawskiej Św. Jana Chrzciciela Mszą św. w intencji Ojczyzny. Bp Piotr Jarecki, który przewodniczył liturgii, w słowie skierowanym do wiernych  podkreślił, że dziś Polsce i Kościołowi jest niezmiernie potrzebna nasza osobista szeroko rozumiana odpowiedzialność. Hierarcha wyraził radość z inicjatywy i pogratulował Akcji Katolickiej organizacji Koncertu, w tak wyjątkowym miejscu. Po Mszy św. przedstawiciele Akcji Katolickiej udali się do krypty Archikatedry Warszawskiej na chwilę listopadowej modlitwy za zmarłych, przy grobie Prymasa Kardynała Józefa Glempa, który przed 20 laty powołał Akcję Katolicką w Polsce. Z modlitwą zatrzymano się również przy doczesnych szczątkach Henryka Sienkiewicza, w 100 rocznicę jego śmierci.

W gościnnych murach Zamku Królewskiego, przy braku miejsc na widowni dane nam było przeżyć  piękne i radosne muzyczno-patriotyczne spotkanie. Rozpoczynając Koncert Urszula Furtak, prezes KIAK powiedziała m.in. „Usłyszymy dziś, wiele pięknych pieśni, od tych zwróconych ku Niebu, poprzez te pokazujące trudne losy naszego narodu, czasy rozbiorów i wojen, po te piosenki powstałe w bliższej nam, również bardzo trudnej historii Polski. Poprzez Koncert darujemy naszej Ojczyźnie to co najpiękniejsze swoje serce i swoje talenty.”

KLIKNIJ I ZOBACZ FOTOREPORTAŻ Z KONCERTU

W koncercie wzięło udział 18 wykonawców, wśród nich znaleźli się soliści, zespoły i chóry. Podczas blisko trzy godzinnego Koncertu łącznie 244 osoby, które pojawiły się na scenie Sali Koncertowej Zamku wykonały 36 utworów patriotycznych. Zgromadzeni na widowni mogli oklaskiwać nie tylko prezentowane zdolności wokalne ale również piękne stroje i choreografię. Koncert dostarczył jego uczestnikom wielu niezapomnianych chwil i wzruszeń. Koncert poprowadziła Pani Dominika Figurska. Zamykając to koncertowe, patriotyczne spotkanie, prezes Akcji Katolickiej w Polsce powiedziała: „Dziś Polsce potrzeba daru uczciwej pracy, daru oddanych i wymagających nauczycieli i wychowawców, potrzeba byśmy przekazywali wiarę, bo w niej naród polski przez wieki odnajduje swoją moc i siłę”. Wszystkim, których połączył Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie” serdecznie dziękujemy! Do zobaczenia za rok!

Na podstawie: ak.org.pl
Zobacz także
Z nadzieją na lepszą przyszłość naszej Ojczyzny
Pragnąc tylko Ciebie

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status