NAMYSŁY

Formacja dokonuje się właśnie przez akcję

Akcja Katolicka jest taką strukturą w Kościele, której wewnętrzna formacja dokonuje się właśnie przez akcję, czyli przez czyn, przez czyn świadectwa. Czytana dzisiaj Ewangelia mówi o życiu. Jakże bardzo dzisiaj życie ludzkie jest sponiewierane!

Ileż to tragicznych ideologii pojawia się w mediach i w życiu politycznym, które za wszelką cenę pragną usprawiedliwić mordowanie dzieci nienarodzonych, uzasadnić „dobrodziejstwa” eutanazji, zaakceptować stosowanie metody in vitro, przyjąć ideologię gender, zakłamującą wartość bycia kobietą i mężczyzną, wynikającą z praw biologicznych. (…) Trzeba przyjąć Ewangelię życia w całej jej wyrazistości i prawdzie, i w sposób jednoznaczny mówić o niej światu. Trzeba wielkiej mobilizacji sumienia. Trzeba wielkiej modlitwy o odwagę dla nas. Trzeba błagać Chrystusa o to, aby każda i każdy z nas, biskupi, kapłani, świeccy, w tym wszystkim, co mówią i co czynią, wyrażali to, co powiedział do nas Pan Jezus: „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi” (Mt 5, 37).

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA. Cytowane słowa są fragmentem homilii ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego wygłoszonej do członków Akcji Katolickiej.

Zobacz także
Z Chrystusem Zmartwychwstałym i z Maryją idziemy przez życie
Oni miłosierdzia dostąpią

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość