U NAS

Jesienna sesja Rady DIAK Diecezji Świdnickiej

Zmiany w składzie Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, a przede wszystkim plan pracy i kalendarium na rok 2017, były głównymi tematami jesiennej sesji Rady DIAK Diecezji Świdnickiej.

Posiedzenie odbyło się 26 listopada 2016 r. w Parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy i rozpoczęło wspólną modlitwą, którą poprowadził ks. dr Sławomir Augustynowicz – asystent diecezjalny. Oficjalnego otwarcia dokonała Pani prezes Magdalena Jarosz, a zebranie Rady prowadził Pan wiceprezes Krzysztof Kotowicz. Uczestnikom obrad została przedstawiona Pani Klaudia Chętkowska, która wspierać będzie działanie DIAK prowadząc dokumentację i obsługę biura DIAK.

W związku z pisemną rezygnacją Pana Mariusza Ilczuka z pracy w Zarządzie, Rada przyjęła do wiadomości tę decyzję. Wpłynęła też informacja, że do grona członków Rady, na mocy dekretu Biskupa Diecezji Świdnickiej, została włączona Panią Żaneta Nukui z POAK Szczawno Zdrój. Na wniosek Pani Prezes i przy braku innych zgłoszeń, w głosowaniu tajnym, Rada wybrała Panią Żanetę Nukui do Zarządu DIAK.

Pani Prezes Magdalena Jarosz omówiła projekty planu pracy i kalendarium Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej na rok 2017. Pan Roman Pińkowski (POAK Ząbkowice Śl.) zgłosił propozycję, aby nawiązać kontakt z komórkami Akcji Katolickiej z diecezji położonych nad Morzem Bałtyckim. Celem tego działania byłaby organizacji wakacyjnej wymiany rodzin. Zaproponował także, aby coroczną pielgrzymkę członków i sympatyków Akcji Katolickiej w 2017 r. odbyć do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bobolicach koło Ząbkowic Śląskich.

Ks. asystent Sławomir Augustynowicz omówił planowany schemat tegorocznych adwentowych rekolekcji, które odbędą się w dniach 9 – 11 grudnia w Głuszycy (kliknij i zobacz informację na temat rekolekcji). Animatorem ćwiczeń duchowych będzie poprowadzi ks. dr Zbigniew Kucharski – asystent generalny Stowarzyszenia Młodzieży Katolickiej. Głównym ich tematem będzie problematyka zaangażowania laikatu w życiu Kościoła. Uczestniczyć w rekolekcjach można na trzy sposoby: z noclegiem, bez noclegu lub przyjazd na same konferencje.

W trakcie dyskusji zwracano uwagę na potrzebę opracowania i wydrukowania ulotek i folderu Akcji Katolickiej, wstępnie ogłoszono szkolenia liderów, omówiony zrealizowany już cykl wydarzeń pod hasłem „Dni Filmu Warte” oraz planowanego szkolenia medialnego (kliknij i zobacz informację na ten temat). Obrady zakończyła Pani prezes Magdalena Jarosz zapowiadając iż kolejne posiedzenie Rada DIAK zaplanowane jest na 14 stycznia 2017 r. o godz. 10:00 w Głuszycy. Diecezjalny asystent kościelny ks. Sławomir Augustynowicz poprowadził modlitwę na zakończenie.

Zobacz także
Integrowanie i ewangelizowanie
Projekcje filmów z przesłaniem
Komentarze (1)
  • Sylwia33 lip 16,2018 z 09:22

    Co jutro gotujecie na obiad? Ja robie rumfordzka wedlug staropolskiego przepisu. Cos pysznego, poszukajcie sobie w goglach: zupa rumfordzka babci

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status