NAMYSŁY

Mój kącik modlitewny

W Adwencie cieszy mnie mój kącik modlitewny. To szczególne miejsce, gdzie mogę zetknąć się ze swoimi tęsknotami. Nie chodzi przy tym o patrzenie w przeszłość i ponowne przeżywanie uczuć z dzieciństwa. Zastanawiam się raczej, co dziś znaczy dla mnie przyjście na świat Syna Bożego, jak może mnie ono przemienić. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że Jezus narodził się już dawno, lecz prawda intelektualna nie jest prawdą osobistą.

Do tego potrzebuję czasu adwentowych przygotowań do Bożego Narodzenia, aby móc wciąż zadawać sobie pytanie: Gdy Chrystus przyjdzie do mnie, do mojego serca, jak będzie wyglądało moje życie? Co On mi powie? Na co zwróci mi uwagę? Czy pokaże mi, że jeszcze nie poznałem samego siebie, że wprawdzie byłem w wielu miejscach, ale nie dotarłem jeszcze do własnego wnętrza? Ja zaś poproszę Go, aby prawdziwie do mnie przyszedł, abym dzięki Niemu poznał prawdę o sobie. Co roku na nowo rozważam, jakie znaczenie mają dla mnie Adwent i Boże Narodzenie? Jak mam rozumieć to, czego oczekujemy od Adwentu i co tak naprawdę obchodzimy w uroczystość Narodzenia Pańskiego. Was również pragnę zachęcić do tego, aby usiąść w ciszy i zdać sobie pytanie: Czego oczekujemy od tegorocznego Adwentu i świąt Bożego Narodzenia? Możemy poznać te oczekiwania, jeśli stawimy czoła prawdzie o sobie. Co nas szczególnie porusza w danej chwili? Z jakiego powodu cierpię? Dlaczego jestem niezadowolony? Jakie są moje niedociągnięcia? W którym miejscu mijam się ze sobą? Jakie jest moje najgłębsze pragnienie?

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA. Cytowane słowa są fragmentem rozważań adwentowych ojca Anselma Grüna opublikowanych w portalu katolik.pl

Zobacz także
Obecność Kościoła w świecie współczesnym według nauki Soboru
Dziękczynienie za Rok 2016

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status