NAMYSŁY

Tylko miłość

Chcemy być wielcy bez łez i cierpienia. Łatwo żyć – to tylko złudzenia. Kochać miłością, która nie boli i nad swym życiem nie tracić kontroli. Chcemy być wielcy bez łez i cierpienia. „Łatwo żyć” – to tylko złudzenia. Kochać tak, by nie bolało, a niewiadomej nie przybywało. Tylko miłość nam pozwala bez lęku żyć.  W deszczu troski prześladowań prawda nie pozwala już dłużej w miejscu tkwić.  Nawet mimo ciągłych szykan to, co niemożliwe możliwym znów stanie się.  Gdy nie zabraknie Ci odwagi, By na nowo znów próbować ocalić to, co zginęło mimo walki. Więcej brać niż dawać łatwo przychodzi. O sobie zapomnieć to w bólu się rodzi. W powodzi kłamstwa nie stracić godności i nie zagubić swej tożsamości. (…) Dopóki jest w nas iskra nadziei, to jeszcze wszystko może się zmienić.

Cytowane słowa to jedynie część przesłania piosenki, którą wykonuje Viola Brzezińska. Utwór był częścią ścieżki dźwiękowej do filmu „Popiełuszko – wolność jest w nas”, który był ekranowym obrazem Błogosławionego Księdza Jerzego. Wokalistka jest laureatką Szansy na Sukces oraz Opolskich Debiutów. Od lat jest z powodzeniem obecna na polskiej scenie muzycznej. Brała udział m.in w musicalu „Metro”. Współpracowała m.in z Robertem Jansonem, Marcinem Pospieszalskim, Piotrem Rubikiem. Nagrała kilka solowych albumów. Do wspólnego kolędowania Viola zaprosiła znakomitych muzyków: Michała Maliszewskiego (gitara akustyczna) Piotra Pawęskę (bas) i  Jacka Leśniewskiego (instrumenty perkusyjne).

Viola Brzezińska już jutro, czyli w niedzielę 15 stycznia 2017 r. o godz. 17:00 (po Mszy św. o godz. 16:00) będzie koncertować w kościele pw. Św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie, w repertuarze którego są m.in. najpiękniejsze kolędy. Dodajmy ponadto, że w tym samym gościnnym miejscu – w niedzielę 22 stycznia 2017 r. o godz. 17:00 obejrzymy i wysłuchamy widowisko sceniczne „Betlejem naszych czasów” w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej Casio w Ząbkowicach Śląskich.

Tylko miłość (2)

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Wolność trzeba wciąż zdobywać
Kiedy wierzysz

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status