WYDARZENIA

German Death Camps

Mobilny billboard z napisem „Death Camps Were Nazi German” wyruszył kilka dni temu z Wrocławia do Niemiec, Belgii i Wielkiej Brytanii. Akcja ta stanowi kolejny etap protestu zorganizowanego przez polskich internautów przeciwko używaniu przez zagraniczne media sformułowania „polskiej obozy koncentracyjne”.

 – Idea naszej akcji jest prosta. Żądamy prawdy historycznej, jesteśmy przeciwnikami używania zwrotu „polskie obozy koncentracyjne”, który teraz nagminnie używany jest w zachodnich mediach – powiedział na zorganizowanej w środę we Wrocławiu konferencji prasowej Dawid Hallmann z Fundacji Tradycji Miast i Wsi. Poinformował on, że projekt billboardu został wyłoniony w konkursie zaś pieniądze na akcję pochodzą z internetowej zbiórki koordynowanej m.in. przez „Żelazną logikę”. Zgodnie z wcześniejszymi propozycjami billboard pojedzie do Mainz, Wiesbaden, Bonn, Brukseli, Londynu i Cambridge, gdzie zakończy swoją trasę.

Organizatorzy akcji zakomunikowali, że przygotowują kolejne projekty walki o prawdę historyczną. Skandaliczne kłamstwa powtarzane przez największe zachodnie media zmobilizowały również polski rząd do pracy nad specjalną ustawą wprowadzającą kary dla osób szerzących nieprawdę o „polskich obozach zagłady”.

German Death Camps_02

Na podstawie: naszdziennik.pl / wpolityce.pl / pch24.pl
Zobacz także
Cud nad Wisłą
Kochać, nie zabijać

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status