WYDARZENIA

Idźcie i głoście

Rada Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej obradowała na zwyczajnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym, 4 lutego 2017 r., w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Spotkanie na progu nowego roku stało się okazją do podziękowań za wszelkie dobro apostolskiego trudu. W posiedzeniu uczestniczyli m.in. pani Magdalena Jarosz – prezes DIAK Diecezji Świdnickiej oraz ks. Sławomir Augustynowicz – asystent diecezjalny DIAK.

Rada przyjęła sprawozdania za rok 2016 oraz udzieliła absolutorium Zarządowi KIAK. Podczas spotkania Rady zgodnie ze wskazaniem Pasterzy Kościoła,  przyjęto, że kierunek naszej misji w Kościele wyznaczać będzie hasło i szczególna zachęta: „Idźcie i głoście”. Na tegorocznych przewodników wskazano Maryję, Św. Brata Alberta ale również Św. Jana Pawła II. Zaplanowano realizację inicjatyw i założeń kalendarium Akcji Katolickiej w Polsce na rok 2017. Zachęcono do zgłębienia i upowszechnienia praktyki Apelu Jasnogórskiego, wieczornej modlitwy do Matki Bożej w intencji Kościoła i Ojczyzny. „Stańmy do Apelu Jasnogórskiego jako wspólnoty POAK” – zapisano w kierunkach.

W wyniku wyborów uzupełniających w skład Zarządu KIAK Rada wybrała Pana Janusza Leśniaka z Diecezji Siedleckiej. Realizując wypracowane potrzeby rozwoju AK, omówiono przygotowania do rozpoczynających się międzydiecezjalnych rekolekcji dla Zarządów DIAK, które odbędą się w czterech miejscach w Polsce: Płocku, Toruniu, Kaliszu oraz Busku Zdroju.

W Roku Jubileuszowym, zachęcono do szczególnie licznego udziału w Pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę, by zaprosić osobiście Maryję do swojego domu, rodziny i życia, by stała się Królową naszych wszystkich spraw. Ponadto wśród poruszanych tematów zachęcano do włączenia się struktur diecezjalnych w obchody Uroczystości Świętego Wojciecha w Gnieźnie, maryjnych w Zakopanem i na Jasnej Górze oraz albertyńskich w Krakowie. Jednocześnie wskazano na potrzebę obecności podczas uroczystości państwowych i patriotycznych każdego szczebla.

Wśród innych tematów znalazły się warsztaty medialne, do przeprowadzenia których zachęcał rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik oraz zdynamizowanie działań w zakresie jedności pomiędzy AK i KSM. Gościem Rady KIAK była również Ilona Trojnar, Przewodnicząca Prezydium Rady Krajowej KSM. Rada uznała, że wyznaczone kierunki, zwłaszcza te związane z pogłębieniem wiary, staną się motywem inicjowania i chrześcijańskiej kreatywności w środowiskach diecezjalnych. Obrady przebiegały z udziałem asystentów diecezjalnych na czele z asystentem krajowym biskupem Mirosławem Milewskim.

Króluj nam Chryste!

W imieniu Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej

Urszula Furtak – prezes KIAK

Na podstawie: ak.org.pl
Zobacz także
Broniąc prawdy
Zakazany Bóg

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość