U NAS

Pierwszy Błogosławiony

Ks. Gerhard Hirschfelder (*1907 Kłodzko +1942 KL Dachau) będąc nieślubnym dzieckiem i wychowywanym jedynie przez dzielną i pobożną matkę Marię musiał przeżyć ciąg upokorzeń i pokonać wiele trudności, zanim doszedł do kapłaństwa. Mimo tego stał się on przykładem mężczyzn i kobiet z pierwszej połowy XX w. silnych Bożym duchem, które bez lęku rozjaśniały światłem Ewangelii złożone i dramatyczne wydarzenia naszego kontynentu. Historii jego życia należałoby nadać tytuł: „Znalazłem Miłość Największą, która mnie wypełniła i uczyniła zwycięską twierdzą”.

Cytowane słowa pochodzą ze wstępu do książki „List Boga – Błogosławiony ksiądz Gerhard Hirschfelder heros ducha Ziemi Kłodzkiej”, której autorem jest ks. prof. Tadeusz Fitych. Tym razem książka wydana w formie elektronicznej, co stanowi niewątpliwe novum na rynku wydawnictw katolickich poświęcona jest osobie beatyfikowanego prawie siedem lat temu kapłana. Autorem książki jest twórca ponad 120 przyczynków naukowych, popularnonaukowych, prelekcji i referatów poświęconych religijnej oraz historyczno-kulturowej tożsamość Ziemi Kłodzkiej. Książka ukazała się w bardzo nietypowej formie, gdyż jest zapisana na dysku CD, dzięki czemu czytelnik może w dogodny dla siebie sposób śledzić i analizować treść opublikowanych w formacie PDF artykułów, świadectw, ikonografii i przypisów. Dotąd nie było tak dokładnego i starannie opracowanego kompendium wiedzy o Błogosławionym. Książka jest jednocześnie absolutnie unikalnym „duchowym przewodnikiem” po Ziemi Kłodzkiej z jej historią i skarbami kultury sakralnej.

Z myślą o głębszym poznaniu życiowego przesłania Błogosławionego księdza Gerharda Hirschfeldera – charyzmatycznego wychowawcy młodzieży i duszpasterza,  męczennika KL Dachau i pierwszego błogosławionego Diecezji Świdnickiej zapraszamy na wieczór autorski z ks. prof. Tadeuszem Fitychem, które będzie jednocześnie promocją książki. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 6 lutego 2017 r. o godz. 17:00 w Centrum Kultury w Bardzie. Serdecznie zapraszamy i polecamy!

Zobacz także
Poznaj odpowiedź na pytanie: Kościół – nasz czy ich?
Ogólnokrajowe rekolekcje dla liderów Akcji Katolickiej
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka lut 24,2017 z 13:10

    […] Świdnickiej była motywem przewodnim wieczoru autorskiego z ks. prof. Tadeuszem Fitychem. Tak, jak zapowiadaliśmy w portalu AKCJA, spotkanie odbyło się w Centrum Kultury w Bardzie, 6 lutego 2017 r. W trakcie pasjonującego […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status