NAMYSŁY

Poddaję się!

Oto jestem. Znów nisko na moich kolanach. Oddając wszystko, oddając wszystko. Znajdujesz mnie tutaj, Panie, gdy przyciągasz mnie blisko.  Rozpaczliwie Cię pragnę, rozpaczliwie Cię pragnę. Poddaję się! Obmyj moją duszę, a miłosierdzie i łaska niech rozlewają się. Łaknę i pragnę, łaknę i pragnę. Z ramionami szeroko rozłożonymi wiem, że słyszysz jak płaczę. Przemów do mnie teraz, przemów do mnie teraz. Poddaję się!

Ponad 100 milionów odsłon ma klip video, jaki dzisiaj zostawiamy do obejrzenia, wysłuchania i przeżycia. – Fenomen zespołu Hillsong polega na tym, że ta ekipa nie bawi się w półśrodki. Aranże, muzycy, wizualizacje, teksty, kompozycje, środki materialne potrzebne na zrealizowanie jakiegoś projektu, od jakiejkolwiek strony by nie podejść, wszystko się zgadza. Hillsong zrozumiał już dawno temu, że robienie muzyki – dla Boga i ludzi – to nie hobby czy fajny dodatek do wydarzenia, ale siła i zaszczyt. Zaryzykowali i podeszli do muzyki z takim samym pietyzmem jak spece od mainstreamu, dlatego stali się uniwersalni i figurują na równi z największymi gigantami muzycznymi i nikomu „nie przeszkadza”, że utwory dotyczą relacji z Bogiem. Porywa już sama estetyka teledysków, koncertów, stron internetowych, nagrań unplugged (patenty kopiowane są potem do znudzenia przez nasze rodzime kapele). Hillsong działa na kilku muzycznych scenach i funkcjonuje w różnych pokoleniowych odsłonach. Jest i Hillsong Worship, i dynamicznie rozwijający się Hillsong Young and Free oraz najbardziej rozpoznawany, obsypany nagrodami Hillsong United. A więc posłuchajmy i my, popatrzmy i przeżyjmy…

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
LAUDATO SI – Encyklika Ojca Świętego Franciszka poświęcona trosce o wspólny dom
Ważne zadanie Kościoła

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status