NAMYSŁY

Jana Pawła imię nigdy nie zaginie, ani we wiyrsycku ani na dolinie

Zapłakały rzewnie góry, lasy, hole. Płacom dziś górolki, płacom i górole. Zapłakały rzewnie uboce i skały. Płacom dziś Polocy i płace świat cały, bo odsed Pastyrz z stolice Piotrowyj. Ftoz bedzie odmiynioł stary świat na nowy. Hoć daleko umar od nos, od Podhola, to za rynkę trzymoł Biskupa górola. Nie płaccie górole, juz płakać nie trzeba. Papiyża janieli zabrali do nieba, bo odsed Pastyrz z stolice Piotrowyj. Ftoz bedzie odmiynioł stary świat na nowy.  Jana Pawła imię nigdy nie zaginie, ani we wiyrsycku ani na dolinie.

Jutro o godz. 21:37 mija kolejna rocznica odejścia Świętego Jana Pawła II. Pieśń w wykonaniu zespołu De Press, po raz pierwszy wykonana w 2012 r. była przejawem pamięci artystów o Karolu Wojtyle – „papieżu z dalekiego kraju”. Była odbiciem smutku, jaki dotknął Polaków, gdy Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca, ale też nieprzebranej wiary, że Jego świętość trwa. Czy nosimy w sobie tę wiarę i jak ona wpływa na nasze życie? Jesteśmy pokoleniem „JP2”?

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Człowiek bez domu jest bezdomny
Marzenie Boga dla jego ukochanej istoty

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status