NAMYSŁY

Resurrexit

Wesoły nastał dzień, słońce wyszło z chmury. Zmartwychwstał Chrystus Pan, skruszył śmierci mury. Trzy dni w grobie leżał zawinięty w chusty. Trzy Maryje poszły, zastały grób pusty. Z grobu wstał i żyje. Raduje się ziemia. Otrzyjcie z oczu łzy. Śmierci wiecznej nie ma. Przewrotny życia wróg, szatan pokonany. Oto zakrólował Jezus – Pan nad Pany! Przez Twe zmartwychwstanie wróciła nadzieja i już nas nie porwie śmiertelna zawieja. O Chryste wszechmocny, serce się raduje i spotkania z Tobą żywo oczekuje. Alleluja! Resurrexit!

DEUS MEUS to zespół, którego początki sięgają 1994 roku. A wszystko zaczęło się w Ludźmierzu na warsztatach muzyków – chrześcijan. Grupa studentów ze Szczecina pod przywództwem dominikanina O. Andrzeja Bujnowskiego stworzyła jeden z pierwszych profesjonalnych zespołów grających muzykę chrześcijańską. Od początku swojego istnienia zespół podkreśla swoje szczecińskie pochodzenie i korzenie. Nikt nie spodziewał się, że owocem tego spotkania będzie nagranie płyty „Hej, Jezu!” (1995)  i zawiązanie się zespołu, który istnieje i działa już 20 lat. Warto zaznaczyć, że szczególnie pierwsze płyty zespołu weszły do kanonu najbardziej kultowych polskich płyt muzyki chrześcijańskiej, a poszczególne piosenki znane są niemal w każdym polskim kościele. Zespół Deus Meus jest wymieniany jako jeden z twórców muzyki chrześcijańskiej w naszym kraju. Twórczość Deus Meus od 20 lat towarzyszy młodzieży i osobom dorosłym, wspólnotom we wspólnej modlitwie, spotkaniach, ewangelizacjach. W roku 2012 zespół wydał w nakładzie 200 tys. egz. płytę „Wniebowianki”, gdzie próbuje połączyć współczesne brzmienia z polską muzyką ludową. Z tejże płyty pochodzi prezentowany dzisiaj utwór „Resurrexit”, choć klip zarejestrowany został dopiero w tym roku.

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Dziękujemy Ci, Ojcze nasz za chleb powszedni
Mamy wspólnego Ojca w niebie

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status