NAMYSŁY

Tylko Tobie, Panie, chwała

Tylko Tobie, Panie, chwała. Tylko Tyś godzień chwały jest. Nie chcę szukać innych bogów. Tylko w Tobie jest szczęście me. Przymnóż wiary memu sercu. Tylko w Tobie życie jest. Daj mi poznać Twoje drogi, bo one najlepsze są. Nauczyć mnie kroczyć w ciemności, bo Tyś światłem jest. Bo wszyscy bogowie pogan to ułuda. A Ty, Panie, stworzyłeś niebiosa – cala ziemia Twoja jest. Każdego dnia chcę wielbić Cię. O Tobie mówi serce me: szukaj Jego oblicza. Tylko Tobie, Panie, chwała. Tylko Tyś godzień chwały jest.

Wspólnota Odnowy Życia Chrześcijańskiego „Nowe Jeruzalem” powstała jako odpowiedź na łaskę rekolekcji w Paray le Monial i spotkań modlitewnych, odbywających się regularnie i nieprzerwanie w kościele p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krakowie od września 1992 roku. Jeruzalem Nowe (por. Ap 21,2-9), od którego zaczerpnęła nazwę Wspólnota, to biblijny obraz uwielbionego Kościoła końca czasów; „przybytek Boga z ludźmi i Oblubienica, Małżonka Baranka” (por. Ap 21,9). Jedną z form apostolstwa jest uwielbienie przez śpiew. Zaledwie tydzień temu ukazała się zapowiedź płyty „Nowego Jeruzalem”. Ma formę klipu z piosenką „Tylko Tobie, Panie, chwała”. Posłuchajmy i uwielbiajmy…

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
A Bogiem było Słowo!
Rozdzierajcie serca wasze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status