WYDARZENIA

Z prac Zarządu Krajowego Akcji Katolickiej

Podczas spotkań w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę, na swoim roboczym posiedzeniu spotkał się także Zarząd Krajowy Akcji Katolickiej.

Wśród prac Zarządu omówiono głównie tematy trwającej pielgrzymki oraz przygotowań do uroczystości ustanowienia Św. Jana Pawła II patronem Akcji Katolickiej, zaplanowanej na październik 2017 roku. Skupiono się także na kolejnych planowanych inicjatywach w tym także diecezjalnych oraz koordynacji prac nad trwającymi przygotowaniami do kolejnych publikacji formacyjnych.

W ciągu najbliższych dni w Diecezjalnych Instytutach Akcji Katolickiej znajdzie się kolejny numer Biuletynu. Znajdą Państwo w nim relację z Międzynarodowego II Kongresu Akcji Katolickiej, przemówienie Papieża Franciszka skierowane do Akcji Katolickiej Włoskiej obchodzącej 150 lecie istnienia, a także wydarzenia z życia Akcji Katolickiej na poziomie krajowym i diecezjalnym.

Obecność Akcji Katolickiej w  uroczystościach kościelnych i państwowych, a także realizacja wielu różnorodnych inicjatyw w diecezjach są potwierdzeniem, że Akcja Katolicka w Polsce jest żywa, piękna i potrzebna. Życzenie św. Jana Pawła II spełnia się! Z radością oczekujemy  na dzień 22 października br., kiedy to w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela usłyszymy, że św. Jana Paweł II jest naszym Patronem.

Na podstawie: ak.org.pl
Zobacz także
Prawdy zagłuszyć się nie da
Błogosław Panie nam!

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status