WYDARZENIA

Włącz się w walkę o życie małego Charliego Garda

Właśnie zostaliśmy poinformowani o przełomie w walce o życie Charliego! Londyński szpital na Great Ormond Street poprosił Sąd Najwyższy o ponowną rozprawę. Wstępna rozprawa odbyła się w poniedziałek 10 lipca i prawdopodobnie będzie kontynuowana dzisiaj. Jest to znak, że szpital w końcu przyznaje, iż Charlie zasługuje na szanse otrzymania leczenia w zgodzie z życzeniem swoich rodziców.

Charlie Gard cierpi na niezwykle rzadką i nieuleczalną chorobę genetyczną – syndrom wyczerpania mitochondrialnego DNA (mtDNA). Choroba atakuje mięśnie i uszkadza mózg. Nie zgodzono się na eksperymentalną terapię w Stanach Zjednoczonych, ani na śmierć w domu w obecności rodziców i pod opieką pracowników hospicjum. Prawo lekarzy do zakończenia uporczywej terapii potwierdziły dwa brytyjskie sądy i Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Charlie Gard, 10-miesięczne niemowlę zostanie wkrótce odłączone od aparatury podtrzymującej życie w londyńskim szpitalu na Great Ormond Street. Rodzice Charliego, Connie i Chris, właśnie przegrali ich ostatnią apelację w Europejskim Trybunale Praw Człowieka. Był to ostatni sąd, który mógł uratować życie Charliego i powstrzymać jego egzekucję. Lekarze londyńskiego szpitala dali rodzicom Charliego najwyżej kilka dni by się z nim pożegnać zanim odłączą aparaturę. Wbrew woli rodziców, lekarze szpitala na Great Ormond Street zadecydowali, że dla Charliego lepsza jest śmierć. Jego rodzicie niezależnie zebrali 1,4 miliony funtów by zabrać go do Stanów Zjednoczonych, gdzie może otrzymać leczenie eksperymentalne.

Rodzice małego Charliego nie proszą o żadne pieniądze od rządu ani też darmowe usługi w szpitalu, chcą jedynie przetransportować synka za swoje własne fundusze! To niedopuszczalne, że szpital uznał, że może się „bawić” w Pana Boga decydując czy życie Charliego jest warte tego by żył. Rodzice Charliego pracowali niestrudzenie w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ale wszystkie dotychczasowe sądy orzekały przeciwko nim, z Europejskim Trybunałem Praw Człowieka na czele, który niedawno stwierdził, że Charlie powinien mieć prawo do „godnej śmierci”.

Sprawmy by szpital posłuchał prośby rodziców Charliego i pozwolił im skorzystać z ich prywatnych funduszy by przetransportować Charliego do USA na leczenie. Gdy podpiszą Państwo tę petycję, Państwa wiadomość zostanie bezpośrednio przesłana do szpitala na Great Ormond Street w Londynie. To jest pilna prośba do szpitala na Great Ormond Street by uratować życie Charliego. Pomimo wyroku sądu, szpital może odmówić odłączenia aparatury podtrzymującej życie Charliego i pozwolić jego rodzicom na przetransportowanie go do Stanów Zjednoczonych. Ta decyzja jest absolutnym złem. Pokażmy jak wielkie międzynarodowe oburzenie spowodowała ta decyzja!

Włącz się w walkę o życie Charliego podpisując petycję dostępną pod poniższym linkiem:

http://www.citizengo.org/pl/lf/72152-ratujmy-charliego-garda-10-miesiecznego-chlopca-skazanego-na-smierc-w-londynskim-szpitalu

Treść petycji:

Błagam, byście Państwo pozwolili rodzicom Charliego Garda skorzystać ze swoich własnych środków finansowych by mogli przetransportować go do Stanów Zjednoczonych na leczenie. To niedopuszczalne, że odrzucili Państwo wolę rodziców Charliego, podejmując decyzję o odłączeniu aparatury podtrzymującej życie, która go zabije. Proszę ocalcie Charliego Garda! Nie odłączajcie aparatury. Nie odbierajcie Charliego jego kochającym rodzicom. Państwo ani szpital nie mogą podejmować decyzji za rodziców chłopca. Ja i cała międzynarodowa wspólnota będziemy oburzeni jeśli zabijecie Charliego Garda.

Rzymski szpital pediatryczny Dzieciątka Jezus również gotów jest przyjąć dziesięciomiesięcznego Charliego Garda i opiekować się nim „przez czas, jaki mu jeszcze pozostał”. Deklarację tej treści złożyła prezes placówki należącej do Stolicy Apostolskiej Mariella Enoc. Ujawniła, że zwróciła się już do kierownictwa Great Ormond Street Hospital w Londynie, gdzie dziecko obecnie przebywa, z pytaniem, czy istnieją warunki ewentualnego przeniesienia go do rzymskiej placówki. – Wiemy, że przypadek jest beznadziejny i że, o ile wiadomo, nie istnieje skuteczna terapia – powiedziała prezes Bambino Gesu. Zapewniła, że jej szpital łączy się w modlitwie z rodzicami dziecka i że, „jeśli takie jest ich pragnienie, gotów jest przyjąć je na czas, jaki mu pozostanie”.

W niedzielę rzecznik Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej opublikował komunikat, w którym poinformował o stanowisku papieża Franciszka w sprawie Charliego Garda, niespełna rocznego chłopca z zachodniego Londynu, który decyzją sądu ma zostać odłączony od urządzeń podtrzymujących go przy życiu. – Ojciec Święty śledzi z miłością i wzruszeniem historię małego Charliego Garda i wyraża swoją bliskość z jego rodzicami. Modli się za nich, wyrażając życzenie, aby nie lekceważono ich pragnienia, aby aż do końca pomagano i leczono ich dziecko – napisał rzecznik Watykanu. Pomoc rodzicom chłopca zaoferował także prezydent Donald Trump. – Naszym celem nie jest wywieranie presji, ale pomoc, jeśli z tej rodzina będzie chciała skorzystać, w tej trudnej i łamiącej serce sytuacji – powiedziała Sarah Huckabee Sanders, rzeczniczka Białego Domu.

Zobacz także
Rejs do wieczności
Kiedy droga była celem

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status