NAMYSŁY

Mamy wspólnego Ojca w niebie

W czasie każdej Mszy św. modlimy się wspólnie do Boga słowami najpiękniejszej modlitwy, zaczynającej się od słów Ojcze nasz. Modlitwy tej nauczył nas sam Pan Jezus i dlatego też nazywamy ją również Modlitwą Pańską. Komentarze do tej najpopularniejszej modlitwy układali prawie wszyscy Ojcowie Kościoła i wybitni scholastycy.

Ojcze nasz – to pierwsze słowa tej przepięknej modlitwy. Cóż oznaczają one dla nas? Otóż Chrystus poucza nas, iż mamy wspólnego Ojca w niebie. Oprócz tego, każe nam przekraczać ramy wrodzonego nam egoizmu i dlatego też nie poleca nam zwracać się do Boga słowami „Ojcze mój”, ale słowami Ojcze nasz, abyśmy mogli modlić się wspólnie i modlić się wzajemnie za siebie. Modlitwa Pańska to zwracanie się do Boga słowami Chrystusa. Gdy modlimy się do Ojca naszego, to pozostajemy w przyjaźni z Bogiem. Kiedy wspólnie odmawiamy w kościele różaniec, to również każdą jego dziesiątkę rozpoczynamy słowami Modlitwy Pańskiej. W ten sposób stajemy się ludem Bożym, a Bóg staje się naszym wspólnym Ojcem. Wspólna modlitwa do Ojca niebieskiego uwalnia nas z kajdan egoizmu i przesadnego indywidualizmu, bowiem modląc się słowami Modlitwy Pańskiej, polecam Bogu nie tylko siebie samego, ale również i osoby, z którymi żyję na co dzień, mieszkam i pracuję. Ich los nie jest już dla mnie obojętny, ale obejmuję ich wszystkich moją modlitwą, polecając ich Bogu, który najlepiej zna potrzeby każdego człowieka.

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA. Cytowane słowa są fragmentem refleksji ojca Henryka Majkrzaka.

Zobacz także
Uczyń mnie Odważną!
Bez Maryi nie ma Kościoła

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status