NAMYSŁY

Dokąd nas zaprowadzisz, Panie

Dokąd nas zaprowadzisz, Panie. Bez bagażu i bólu głowy. I gdy nic nam na drodze nie stanie, czy będziemy mogli zacząć na nowo? Bo wiesz, u nas nie zawsze jest słońce, Choć przed deszczem nas chroni parasol. Czasem jednak przemoczy nam serca Inny deszcz, co spływa po twarzy. Więc nas zabierz bez tych uśmiechów co dzień rano zostawianych na lustrze, i bez śniadań, w pośpiechu by zdążyć na kolejny autobus do jutra. Bo my tu tak do jutra, do zaraz do pierwszego i do wakacji, rozliczając geniuszy z geniuszu, z zjadaczy chleba z kolacji. Więc już jutro zaprowadź nas, Panie… Bez bagażu i bólu głowy. I gdy nic nam na drodze nie stanie, spróbujemy zacząć na nowo.

Song „Dokąd nas zaprowadzisz, Panie” do słów Marka Tercza skomponowany i zaśpiewany przez Przemysława Gintrowskiego udało się zarejestrować nielegalnie w studiach Telewizji Polskiej w czasie nagrań ścieżki dźwiękowej do słynnego w latach 80. minionego wieku serialu „Matka Królów”. Był to jeden z utworów do albumu, jaki ukazał się w drugim obiegi w 1983 r. Oficjalnie mógł się ukazać dopiero w 1991 r. Słowa i linia melodyczna oddają klimat czasu, gdy Polacy – już po doświadczeniu Solidarności i Sierpnia 1980 – znajdując się w okowach komunistycznego reżimu, nie tracili ducha. Trwali w nadziei, że historia potoczy się w dobrym kierunku. Czy współcześnie nie myślimy podobnie?

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Nawróćcie się do Mnie całym swym sercem
Swój zwycięski znak roztacza, niebo ludziom otworzywszy

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status