WYDARZENIA

Śpiewam mojej Ojczyźnie

Zarząd Akcji Katolickiej w Polsce, serdecznie zaprasza do włączenia się w wielkie patriotyczne śpiewanie, które odbędzie się w niedzielę 12 listopada 2017 r. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Tym samym rozpoczynamy nabór zgłoszeń  wykonawców – reprezentantów diecezji do udziału w Ogólnopolskim Koncercie Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie”. Zgłaszania można dokonać tylko przez Diecezjalne Instytuty Akcji Katolickiej. Koncert poprzedzi Msza Św. w intencji Ojczyzny w Archikatedrze Warszawskiej Św. Jana.

Wychowanie patriotyczne należy do ważnych zadań podejmowanych przez Akcję Katolicką w Polsce. Podejmujemy je niezmiennie na wielu płaszczyznach. Jedną z popularnych form jest organizacja festiwali, przeglądów, konkursów i wieczorów  pieśni patriotycznej w wielu parafiach i w diecezjach.  Zarząd Krajowy, kontynuuje inicjatywę i po raz drugi zaprasza na Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej do Zamku Królewskiego w Warszawie. W Koncercie zaplanowano występ piętnastu podmiotów. Podobnie jak w roku ubiegłym zapraszamy chóry, zespoły i wykonawców indywidualnych w różnych grupach wiekowych. Inicjatywa współorganizowana jest z Zamkiem Królewskim. Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej objął  patronatem honorowym Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda. Wśród patronatów medialnych znaleźli się TVP1, Polski Radio oraz KAI.

Reprezentanta diecezji na Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej zgłaszają Diecezjalne Instytuty Akcji Katolickiej (DIAK), przesyłając kartę zgłoszenia – KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ. Dostępny jest Regulamin Koncertu – KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ zawierający  szczegółowy opis i program inicjatywy. Zgłoszenie należy przesłać: listownie na adres: Akcja Katolicka w Polsce, ul. Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa, lub pocztą elektroniczną na adres: akwpl@ak.org.pl . Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 września 2017 r. Decyduje kolejność zgłoszeń.  Do 13 października br. opublikujemy na stronie internetowej www.ak.org.pl  listę Wykonawców Koncertu wraz z repertuarem. Z radością przygotowując się do tego niewątpliwie pięknego wydarzenia oczekujemy na zgłoszenia i wielkie patriotyczne śpiewanie.

W imieniu Zarządu KIAK serdecznie zapraszam

Urszula Furtak – prezes Akcji Katolickiej w Polsce

Zobacz także
Zatrzymajmy dyktaturę mniejszości
Rekolekcje z o. Jackiem Salijem

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status