U NAS WYDARZENIA

Jestem Bożą pszenicą

„Jestem Bożą pszenicą” – powiedział o sobie Św. Ignacy – biskup Antiochii. Dzisiaj obchodzimy liturgiczne wspomnienie jednego z pierwszych pasterzy Kościoła w Antiochii założonego przez samego Św. Piotra.

Kiedy za panowania cesarza Trajana wybucha prześladowanie chrześcijan, Ignacy zostaje aresztowany w swoim mieście i przewieziony do Rzymu. Ma już wtedy około osiemdziesiątki. W drodze po męczeńską śmierć umacnia napotkanych współwyznawców. W Smyrnie spotyka się z sędziwym biskupem Polikarpem, który wkrótce podąży za nim w krwawą drogę. W jednym ze swoich listów – słynnych świadectw wiary Ignacego czytamy m.in.: „Czyńmy wszystko z tą jedną myślą, że Bóg jest w nas”.

Misję z takim właśnie ewangelizacyjnym przesłaniem pełni wśród nas pierwszy biskup Kościoła świdnickiego. Ksiądz Biskup Ignacy Dec jest naszym pasterzem i prowadzi nasza diecezjalną wspólnotę przez wzburzone morze współczesnych przemian i wyzwań, na jakie odpowiadamy jako katolicy. Za ten dar jesteśmy wdzięczni Bożej Opatrzności.

Księdzu Biskupowi Ignacemu przekazujemy wyrazy głębokiego szacunku. Za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej oraz Św. Ignacego Antiocheńskiego wypraszamy bukiet łask duchowych na szlaku biskupiej posługi. Życzymy radości i zdrowia na każdy dzień i ślemy zapewnienie o codziennej modlitewnej łączności.

W imieniu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej

Magdalena Jarosz – prezes zarządu DIAK

ks. Sławomir Augustynowicz – asystent diecezjalny DIAK

Świdnica, 17 października 2017 roku

Zobacz także
Nie lękajmy się – nieśmy Ewangelię nadziei
Dalekie strony

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status