U NAS

Ku czci Świętej Faustyny

Miłosierdzie istotą chrześcijańskiej doskonałości – pod takim hasłem od 2003 co roku 5 października odbywają się uroczystości ku czci Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej  w kościele pod wezwaniem św. Barbary w Starym Lesieńcu (filia parafii pw. Św. Trójcy w Boguszowie-Gorcach) z udziałem Polaków i Czechów.

Obchody ku czci Św. Faustyny wpisane są w program obchodów Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej, które od 28 lat odbywają się pod hasłem „Bądźmy Rodziną”. Spotkania te rozpoczyna modlitwa w Godzinie Miłosierdzia z adoracją Najświętszego Sakramentu, a kulminacją była Msza święta koncelebrowana w intencji narodów – Polaków i Czech oraz o pokój na świecie. Tegorocznej  Eucharystii przewodniczył ks. prałat Romuald Brudnowski – kustosz relikwii bł. ks. Gerharda Hirszferdera z Kudowy Zdrój – Czermnej, który jest również asystentem kościelnym Komitetu Organizacyjnego Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej. W swej homilii przybliżył nam chrześcijańską doskonałość wypływająca z Bożego Miłosierdzia i jak powinniśmy ją praktykować.

Po oddaniu czci relikwiom Świętej Faustyny obejrzeliśmy spektakl „Pastuszkowie Matki Bożej” w reżyserii Danuty Gołdon-Legler z muzyką Georgesa Gondarda z Francji, w wykonaniu aktorów Ogólnopolskiego teatru William-Es. Spektakl nawiązywał swą treścią do 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Na zakończenie uczestnicy spotkania udali się na ciepły i słodki poczęstunek do nowoprzejętej przez Parafialny oddział Akcji Katolickiej sali. Uroczystość odbyła się przy wsparciu dotacji otrzymanej z gminy Boguszów-Gorce.

W imieniu Organizatorów  Polsko-Czeskich dni Kultury Chrześcijańskiej i Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy modlitwą, ofiarą i pracą przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości.

Zobacz także
Zebranie Rady DIAK Diecezji Świdnickiej
Każdy czas jest dobry dla ewangelizacji

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status