U NAS

Ku czci Świętej Faustyny

Miłosierdzie istotą chrześcijańskiej doskonałości – pod takim hasłem od 2003 co roku 5 października odbywają się uroczystości ku czci Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej  w kościele pod wezwaniem św. Barbary w Starym Lesieńcu (filia parafii pw. Św. Trójcy w Boguszowie-Gorcach) z udziałem Polaków i Czechów.

Obchody ku czci Św. Faustyny wpisane są w program obchodów Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej, które od 28 lat odbywają się pod hasłem „Bądźmy Rodziną”. Spotkania te rozpoczyna modlitwa w Godzinie Miłosierdzia z adoracją Najświętszego Sakramentu, a kulminacją była Msza święta koncelebrowana w intencji narodów – Polaków i Czech oraz o pokój na świecie. Tegorocznej  Eucharystii przewodniczył ks. prałat Romuald Brudnowski – kustosz relikwii bł. ks. Gerharda Hirszferdera z Kudowy Zdrój – Czermnej, który jest również asystentem kościelnym Komitetu Organizacyjnego Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej. W swej homilii przybliżył nam chrześcijańską doskonałość wypływająca z Bożego Miłosierdzia i jak powinniśmy ją praktykować.

Po oddaniu czci relikwiom Świętej Faustyny obejrzeliśmy spektakl „Pastuszkowie Matki Bożej” w reżyserii Danuty Gołdon-Legler z muzyką Georgesa Gondarda z Francji, w wykonaniu aktorów Ogólnopolskiego teatru William-Es. Spektakl nawiązywał swą treścią do 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Na zakończenie uczestnicy spotkania udali się na ciepły i słodki poczęstunek do nowoprzejętej przez Parafialny oddział Akcji Katolickiej sali. Uroczystość odbyła się przy wsparciu dotacji otrzymanej z gminy Boguszów-Gorce.

W imieniu Organizatorów  Polsko-Czeskich dni Kultury Chrześcijańskiej i Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy modlitwą, ofiarą i pracą przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości.

Zobacz także
Tragedia u początku Wielkiego Tygodnia
Już jutro u Maryi w Bardzie

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość