NAMYSŁY

Nie bójcie się

Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi. Dla Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, systemów ekonomicznych i politycznych, szerokie dziedziny kultury, cywilizacji, rozwoju! Nie bójcie się! Chrystus wie, co nosi w swoim wnętrzu człowiek. On jeden to wie! Dzisiaj często człowiek nie wie, co kryje się w jego wnętrzu, w głębokości jego duszy i serca. Tak często niepewny sensu życia na tej ziemi i ogarnięty zwątpieniem, które zamienia się w rozpacz. Pozwólcie więc, proszę was, błagam was z pokorą i zaufaniem! Pozwólcie Chrystusowi mówić do człowieka!

Te słowa wypowiedział papież Jan Paweł II – dzisiaj święty Kościoła Katolickiego i moralny autorytet dla tysięcy ludzi na całym świecie – w dniu inauguracji swojego pontyfikatu, czyli 22 października 1978 roku. Wybrany 39 lat temu, 16 października 1978 roku na stolicę piotrową polski kapłan Karol Wojtyła przez 27 lat był pasterzem katolików na całym świecie, stał przewodnikiem dla zwykłych ludzi i osobistości życia publicznego i pozostaje znakiem obecności Chrystusa. Jednocześnie dla wielu z nas, nawet jeśli nie było nam dane osobiście spotkać Świętego Jana Pawła II, jest bliski jak ojciec.

Zobacz także
Wiara mostem pomiędzy światem a Kościołem
O chrześcijańskie zasady życia państwowego (4): …kto tego szatana od Polski odżegna?

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status