WYDARZENIA

Razem w obronie życia

Projekt „Zatrzymaj aborcję” to kolejny obywatelski  projekt ustawy,  zmierzający do zwiększenia ochrony życia dzieci poczętych. Kilkakrotnie w poprzednich latach podobne inicjatywy podejmowane w obronie życia nienarodzonych były odrzucane przez Sejm RP.

Nie wystarczyła niewielka grupa posłów jasno określająca się za ochroną życia. Nie wykreślono z polskiego prawa możliwości aborcji dzieci chorych i niepełnosprawnych. Nadal jeden punkt w ustawie umożliwia ok. 95 proc. przypadków legalnej aborcji w Polsce. Próbę dokonania zmian w systemie prawnym naszego kraju podejmujemy zatem kolejny raz, jednocząc siły w stowarzyszeniach, grupach i wielu wspólnotach Kościoła. Proponowana aktualnie zmiana jest niewielka ale jest za to, wielka szansa by uratować rocznie tysiące dzieci. W  „Evangelium vitae” Jan Paweł II nauczał: Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi…

Dlatego też szczególnie, wszystkich członków Akcji Katolickiej proszę nie tylko o złożenie swojego podpisu ale także o czynne włączenie się w ich dalsze pozyskiwanie. Podejmując wysiłek zbierania podpisów przyczynimy się do tego by mandat społeczny dla projektu, był bardzo silnym argumentem w Sejmie RP. To dzięki naszemu też poparciu, liczni posłowie otrzymali władzę i pełnią ją tam w naszym imieniu. Wspominamy przy tym złożoną w ubiegłym roku petycję do parlamentarzystów „Kochamy każde dziecko”, która utknęła w kuluarach Sejmu.

Zbiórka podpisów pod projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję” potrwa do 15 listopada 2017. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej musi złożyć u Marszałka Sejmu minimum 100 tys. podpisów, jednak górna granica jest nieograniczona! W dalszym procedowaniu Sejm, zgodnie z prawem ma trzy miesiące na zajęcie się sprawą i zarządzenie pierwszego czytania projektu ustawy w Sejmie. Patrząc realnie, decyzja zapadnie w styczniu lub w lutym przyszłego roku.

Więcej szczegółów na www zatrzymajaborcje.pl 

Zebrane karty odsyłamy na adres Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”.

Urszula Furtak – prezes Akcji Katolickiej w Polsce

Zobacz także
Pasja Miłości
Proszę Was drodzy diecezjanie o modlitwę

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status