NAMYSŁY

Tę drogę wybrał sam Bóg

Kościół, obok funkcji uświęcania przez liturgię, wypełnia jeszcze inne funkcje, wynikające z jego posłannictwa: funkcję nauczania oraz rządzenia i służby. Również dla wypełnienia tych funkcji liturgia ma znaczenie fundamentalne. Liturgia jest źródłem dla funkcji nauczania, głównie przez czytanie i wyjaśnianie Pisma Świętego, przez słowa i rzeczy, które sprawiają, że sakramenty przyczyniają się do umocnienia i wzrostu wiary, że są sakramentami wiary.

Dla funkcji rządzenia i służby jest źródłem, ponieważ każde niedzielne zgromadzenie liturgiczne jest zaangażowaniem służebnej postawy wiernych zarówno w modlitwie powszechnej, jak i w darze materialnym, składanym w celu zaspokojenia potrzeb społeczności. Poza tym każdy znak liturgiczny niesie ze sobą określone zobowiązanie moralne, które jest konkretną normą postępowania chrześcijańskiego. Tę drogę do realizacji posłannictwa Kościoła w liturgii jako szczycie i źródle wybrał sam Bóg, a zatem do zbawienia jest konieczne uczestnictwo w tajemnicach Chrystusa przez wiarę i sakramenty. Szczególne miejsce pośród wszystkich sakramentów zajmuje Eucharystia: „Odnowienie zaś przymierza Boga z ludźmi w Eucharystii pociąga i zapala wiernych do tym gorętszej miłości Chrystusa”.

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA. Cytowane słowa są cytatem z artykułu ks. Dariusza Kwiatkowskiego.

Zobacz także
Ojcze nasz, któryś jest…
Nie obawiajcie się Prawdy

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość