NAMYSŁY

Salve Regina!

Bądź pozdrowiona Królowo. Bądź pozdrowiona Matko Cierpiąca i Płacząca. Matko Miłosierdzia. Bądź pozdrowiona! Bądź pozdrowiona Królowo.

Franciszkanin Niepokalanej – brat Gabriel jeździł na łyżwach przez 7 lat jako nastolatek, ale czuł, że jego powołaniem było życie religijne. Był gotowy porzucić swoją pasję do jazdy na deskorolce i zdecydował się żyć ubóstwem, czystością i posłuszeństwem jako członek działającej w Australii wspólnoty Bracia Niepokalanej. Sześć lat po tym, jak został jednym z braci i nie jeździł na łyżwach, pod posłuszeństwem otrzymał misję, aby wziąć deskorolkę i raz w tygodniu udać się do skateparku, aby tam „głosić nieustannie Ewangelię  i kiedy to konieczne, używać słów”, jak to określił św. Franciszek. Brat Gabriel wyjaśnia, że Bóg ma tak wiele sposobów wykorzystania talentów ludzi, aby dać Mu chwałę. Jazda na deskorolce pozwala braciom pomagać innym w zrozumieniu zgodności ćwiczeń ciała i duszy. Zobaczcie tę niezwykłą medytację franciszkańskiego mnicha, który na deskorolce ewangelizuje świat wołając do Maryi: bądź pozdrowiona!

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Rugujmy grzech z życia polskiego!
Kościołowi przypada prorocza rola rzecznika godności człowieka

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.