NAMYSŁY

Pieśń stworzenia

Budujcie drogę, budujcie, Panu przygotujcie ją! Swe ścieżki przed Nim prostujcie; niech przyjdzie, niech nie zwleka, bo całe stworzenie z upragnieniem do Niego woła: „Przyjdź, Panie Jezu, by wzbudzić w nas synów Boga!” Całe stworzenie z upragnieniem do Niego woła:  „Przyjdź, Panie Jezu, by wzbudzić w nas synów Boga! Panie, przyjdź!” I śmierci odtąd nie będzie; krzyk ucichnie; skończy się płacz, gdy Obiecany przybędzie, by we wszystkich wszystkim się stać! Całe stworzenie z upragnieniem niech przeto woła: „Przyjdź, Panie Jezu, by wzbudzić w nas synów Boga!” Całe stworzenie z upragnieniem niech przeto woła:  „Przyjdź, Panie Jezu, by wzbudzić w nas synów Boga! Panie, przyjdź!” Objaw swoją chwałę, Boże! Objaw swoją chwałę w nas! Objaw chwałę, która w Tobie! Ty chcesz – możesz – tak wierzymy! Powstańcie więc i zwiastujcie: „Łaska Jego i pokój wam!”, a cały lud odpowie: „Amen, amen!” Do drogi już się gotujcie; krwią oznaczcie drzwi swoich bram, by zbudził nas kiedy przyjdzie! Z całym stworzeniem z upragnieniem niech każdy woła: „Przyjdź, Panie Jezu, by wzbudzić w nas synów Boga!” Z całym stworzeniem z upragnieniem niech każdy woła: „Przyjdź, Panie Jezu, by wzbudzić w nas synów Boga! Panie, przyjdź!”

Napełniamy się już zapachem oczekiwania na przyjście Pana. Wczuwamy się w aromat nadchodzącego spotkania z Nowonarodzonym. Poszukujemy darów, które oddałyby naszą miłość ku Dziecięciu. Od roratnich poranków po pacierzowe wieczory wypatrujemy czasu i miejsca, gdzie przyjdzie na świat Pan nasz Jezus Chrystus. To jest Adwent i na ten liturgiczny moment w kalendarzu mamy muzyczną medytację w wykonaniu zespołu „NiemaGOtu”.

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Bóg albo nic!
„Nikt nie może dwom panom służyć…”

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość