WYDARZENIA

Świdnickie kolędowanie z Antoniną Krzysztoń

„Piosenkarka mistyczna” – tak mówi się o Antoninie Krzysztoń. Będziemy mogli wspólnie wsłuchać się w harmoniczne dźwięki piosenek i zapraszające do osobistych przemyśleń ich teksty.

Nie tylko śpiewa poezję śpiewaną, ale kreuje śpiewem poezję. Tak można śmiało powiedzieć o Antoninie Krzysztoń – polskiej wokalistce, kompozytorce i autorce tekstów. Po raz pierwszy wystąpiła na scenie w 1980 roku podczas kultowego już Przeglądu Piosenki Prawdziwej w Gdańsku. Trzy lata później zajęła pierwsze miejsce na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Przez szereg lat śpiewała w prestiżowym Kabarecie pod Egidą. Jest zaangażowana w działalność Stowarzyszenia Wolnego Słowa. W 2006 r. została uhonorowana przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wydała 12 płyt, a jej wokale są obecne w wielu innych wydawnictwach płytowych.

W trakcie koncertów Antoniny Krzysztoń Nme utworu, który nie wzbudzałby albo radości, albo łez wzruszenia, a pewnie i potrzeby modlitwy. Szczególnie kolędy (dalekie zresztą od konwencjonalnych kompozycji związanych z Bożym Narodzeniem), przybliżają podstawową prawdę, że w życiu człowieka „najważniejsza jest Miłość”. Artystka, znana z tego, że śpiewa całą sobą, stara się zaświadczyć, że człowiek – jeśli tylko kocha – znajduje szczęście i radość życia. Nie tai mocnego religijnego przesłania, choć część piosenek znamy jako niekojarzące się z motywacją budowaną na wierze katolickiej.

Koncert pt. „Świdnickie kolędowanie z Antoniną Krzysztoń” odbędzie się w niedzielę 7 stycznia 2018 r. o godz. 19:00 w Katedrze pw. Świętych Stanisława i Wacława w Świdnicy.

Zobacz także
Triduum Paschalne
NIE dla antypolskich występów

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status