WYDARZENIA

Świdnickie kolędowanie z Antoniną Krzysztoń

„Piosenkarka mistyczna” – tak mówi się o Antoninie Krzysztoń. Będziemy mogli wspólnie wsłuchać się w harmoniczne dźwięki piosenek i zapraszające do osobistych przemyśleń ich teksty.

Nie tylko śpiewa poezję śpiewaną, ale kreuje śpiewem poezję. Tak można śmiało powiedzieć o Antoninie Krzysztoń – polskiej wokalistce, kompozytorce i autorce tekstów. Po raz pierwszy wystąpiła na scenie w 1980 roku podczas kultowego już Przeglądu Piosenki Prawdziwej w Gdańsku. Trzy lata później zajęła pierwsze miejsce na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Przez szereg lat śpiewała w prestiżowym Kabarecie pod Egidą. Jest zaangażowana w działalność Stowarzyszenia Wolnego Słowa. W 2006 r. została uhonorowana przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wydała 12 płyt, a jej wokale są obecne w wielu innych wydawnictwach płytowych.

W trakcie koncertów Antoniny Krzysztoń Nme utworu, który nie wzbudzałby albo radości, albo łez wzruszenia, a pewnie i potrzeby modlitwy. Szczególnie kolędy (dalekie zresztą od konwencjonalnych kompozycji związanych z Bożym Narodzeniem), przybliżają podstawową prawdę, że w życiu człowieka „najważniejsza jest Miłość”. Artystka, znana z tego, że śpiewa całą sobą, stara się zaświadczyć, że człowiek – jeśli tylko kocha – znajduje szczęście i radość życia. Nie tai mocnego religijnego przesłania, choć część piosenek znamy jako niekojarzące się z motywacją budowaną na wierze katolickiej.

Koncert pt. „Świdnickie kolędowanie z Antoniną Krzysztoń” odbędzie się w niedzielę 7 stycznia 2018 r. o godz. 19:00 w Katedrze pw. Świętych Stanisława i Wacława w Świdnicy.

Zobacz także
Rekolekcyjne trendy
Jak bardzo wierzysz?

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość