WYDARZENIA

Zarząd Krajowy podsumowuje rok pracy apostolskiej

16 grudnia 2017 r. w Warszawie odbyło się spotkanie Zarządu KIAK. Przybyłych na posiedzenie członków powitali prezes Urszula Furtak oraz asystent krajowy bp. Mirosław Milewski. Podczas obrad dokonano podsumowania pracy Zarządu za rok 2017 i wyznaczono zakres obowiązków na rok przyszły.

Wśród omawianych spraw znalazło się podsumowanie wielu wydarzeń, które miały miejsce w ostatnim kwartale mijającego roku w tym m.in.: uroczystości ogłoszenia św. Jana Pawła II patronem AK, organizacji Ogólnopolskiego Koncertu Pieśni Patriotycznej, spotkania z delegacją niemieckiego laikatu, uczestnictwa w inauguracji centralnych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości w Świątyni Bożej Opatrzności oraz przygotowania projektów do podjęcia przez Akcję Katolicką w Polsce z okazji 100-lecia.

Omówiono przygotowania do najbliższych rekolekcji dla członków Akcji i Księży Asystentów. Ponadto Zarząd Krajowy pochylił się nad zamknięciem roku oraz przygotowaniem statutowych sprawozdań  celem przedstawienia ich Radzie KIAK. Omówiono przy tym  tematy związane z przygotowaniem najbliższego spotkania Rady KIAK, zaplanowanego na początek lutego 2018 roku. Prezes KIAK, zwróciła szczególną uwagę na konieczność zwiększenia intensyfikacji zadań apostolskich Akcji Katolickiej w obszarze medialnym.

Nade wszystko spotkanie stanowiło doskonałą okazję do złożenia życzeń bożonarodzeniowych przez Panią Prezes i Księdza Biskupa. Przy symbolicznym przełamaniu się opłatkiem padło wiele ciepłych życzeń, które Krajowy Asystent i Prezes KIAK prosili przekazać Diecezjalnym Instytutom i Parafialnym Oddziałom.

Artur Dąbrowski – rzecznik KIAK
Zobacz także
Dominicantes ‘2013
Uśmiech Świętego

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status