WYDARZENIA

Nad życie

Historia znanej polskiej siatkarki Agaty Mróz-Olszewskiej, która, cierpiąc na bardzo poważną chorobę, zdecydowała się na urodzenie swego dziecka, mimo że ze względów zdrowotnych otaczający ją ludzie, doradzali jej, by dokonała aborcji.

Odmowa zabicia niewinnego nienarodzonego dziecka nawet, by ratować swoje życie, jest bowiem chrześcijańskim obowiązkiem miłości, o którym przypomina tradycyjne nauczanie katolickie.  Każdy zatem film, który w swej głównej treści poświęcony jest ukazaniu w dobrym świetle owej postawy, zasługuje na wyróżnienie i uznanie. Choć wiemy, że przed dramatyczną końcówką swego życia, Agata Mróz, raczej nie prowadziła świątobliwego życia (seks przedmałżeński, udział w erotycznej sesji zdjęciowej dla jednego „z pism dla panów”), tym bardziej możemy być wdzięczni Bogu, iż mimo tych wad, ostatecznie, w tak ważnej sprawie, jaką jest szacunek dla życia niewinnych, postąpiła ona zgodnie z Bożymi zasadami i przykazaniami. Paradoksalnie zaś rzecz biorąc, historia życia sportsmenki ukazana w filmie „Nad życie” pokazuje nam, że Bóg potrafi „pisać po krzywych liniach ludzkich”. Na fabule filmu odbija się ta złożoność biografii Agaty Mróz-Olszewskiej, więc film nie jest przeznaczony dla widzów w wieku dziecięcym, ale uzmysławia jednak prawdę, że każdy człowiek codziennie dokonuje wyborów, a te bywają niekiedy nadzwyczaj dramatyczne.

Kontynuując zachęty do oglądania wartościowych filmów zapraszamy do obejrzenia filmu „Nad życie”. 

Zobacz także
Wolałabym Jezusa niż cokolwiek
Apel w związku z sytuacją w Egipcie

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status