WYDARZENIA

Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla

Warszawa: rozpoczął się Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla

2021-11-04UDOSTĘPNIJ:

fot. PAP/Piotr Nowak

W Warszawie rozpoczął się Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla. Hasłem wydarzenia, które potrwa do niedzieli, są słowa: „W diecezjach i parafiach: Króluj nam, Chryste! – realizacja Jubileuszowego Aktu Intronizacyjnego”.

Biskup Stanisław Jamrozek, delegat Episkopatu Polski do spraw Ruchów Intronizacyjnych, mówił Polskiemu Radiu, że kongres jest okazją do wspólnego namysłu nad ożywieniem w parafiach i diecezjach kultu Jezusa Chrystusa Króla. – W parafii chodzi o to, by pokazać, że Pan jest obecny w naszych rodzinach, społeczności, że liczymy się z jego zdaniem – podkreślił biskup Jamrozek. 
Jak dodał, życie licznych parafii, w której ludzie żyją Chrystusem będzie promieniowało na diecezje, jak i przybliżało innych do Chrystusa. Jak zaznaczył konsultant Delegata do spraw Ruchów Intronizacyjnych, ksiądz profesor Marek Chmielewski, kongres nawiązuje do Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Pana i Króla, proklamowanego 19 listopada 2016 roku z udziałem władz państwa i przedstawicieli Kościoła. Zwraca uwagę, że było to doniosłe, epokowe wydarzenie porównywalne ze ślubami narodu króla Jana Kazimierza, czy ślubami jasnogórskimi. Drugim wymiarem kongresu, jak podkreślił ksiądz Marek Chmielewski jest wprowadzenie w życie aktu. 
– Chcemy zastanowić się w jaki sposób struktury Kościoła mogłyby konkretniej wyeksponować tę prawdę, że Jezus jest Królem – dodał ksiądz Chmielewski. Pierwszego dnia Kongresu biskup Stanisław Jamrozek przewodniczył Mszy świętej w Bazylice świętego Krzyża. Dziś zaplanowano też projekcję filmu „Wyszyński- zemsta czy przebaczenie”. Jutro po całym dniu konferencji, o 18.00 Eucharystii w bazylice świętokrzyskiej przewodniczył będzie arcybiskup Stanisław Gądecki – przewodniczący Episkopatu Polski. 
Kongres odbywa się w Domu Technika NOT w Warszawie, natomiast transmisja wykładów jest dostępna na stronie internetowej dzielointronizacji.pl.
IAR/borek

Artykuł został przedrukowany ze strony:

https://warszawa.tvp.pl/56755547/warszawa-rozpoczal-sie-ogolnopolski-kongres-jezusa-chrystusa-krola

Jacek Pawlik

Zobacz także
Ostatni koncert „Bardzkiego Lata Organowego”
List Boga – już przeczytałeś?

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość