WYDARZENIA

Wspólnota Trudnych Małżeństw

Duszpasterstwo Parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Wałbrzychu zaprasza na inaugurację Ogniska Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR. Celem SYCHAR jest wspieranie małżeństw sakramentalnych przeżywających rozłąkę lub kryzys. Wałbrzyskie ognisko będzie 24. w Polsce i pierwszym w Diecezji Świdnickiej.

Charyzmatem Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR jest dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys. Współpracując z Jezusem Chrystusem – Bogiem, w każdej sytuacji nawet, po ludzku patrząc, beznadziejnej możliwe jest odrodzenie małżeństwa. Dla Boga bowiem nie ma rzeczy niemożliwych. Prawda o mocy sakramentu oznacza, że nawet, jeśli małżonkowie nie potrafią ze sobą być i odchodzą w stan separacji, czyli oddzielnego mieszkania, to ich małżeństwo – Sakramentalne Przymierze małżonków z Bogiem – trwa nadal. Nadal są mężem i żoną, i jako tacy staną przed Bogiem. Sakrament małżeństwa jest darem Boga, który daje małżonkom siłę odtwarzania wspólnoty małżeńskiej właściwie w każdej sytuacji. Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR jest Wspólnotą Wiernej Miłości Małżeńskiej, którą założyli sakramentalni małżonkowie. Współzałożycielem Wspólnoty jest pallotyn ks. Jan Pałyga. W marcu 2012 r. Episkopat Polski mianował krajowym duszpasterzem Wspólnoty ks. Pawła Dubowika.

Spotkania będą się odbywać w każdy pierwszy piątek miesiąca. Rozpoczynać się od spowiedzi i Eucharystii. Następnie będzie się odbywać spotkanie małżonków wg programu zatwierdzonego przez Episkopat Polski. Inauguracja Ogniska Trudnych Małżeństw SYCHAR w Wałbrzychu w niedzielę 20 października 2013 r. o g. 17:00 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca

(kk)

Na podstawie: sychar.org , walbrzych.sychar.org , diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Przykłady pociągają (2)
Moje spotkanie z Bogiem

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status