WYDARZENIA

Króluj nam Chryste – zawsze i wszędzie!

Drodzy Członkowie i Sympatycy Akcji Katolickiej. Żywię szczerą nadzieję, że każda inicjatywa podejmowana w ramach Roku Wiary wspierała radosne odkrywanie i odnawianie świadectwa wiary. Dziękując za owoce Roku Wiary, za to, że mogliśmy dzielić się tym, co dla chrześcijanina jest najdroższe: Chrystusem Jezusem, Odkupicielem człowieka, Królem Wszechświata ufam, że duchowo mocniejsi złożymy wyznanie: Wierzę w Syna Bożego.

Wyrazem naszej wdzięczności niech stanie się udział w Patronalnym Święcie Akcji Katolickiej, które przeżywać będziemy w najbliższą  sobotę 23 listopada 2013 r. o godz. 18:00 w samym  sercu naszej Diecezji – w Katedrze Świętych Wacława i Stanisława w Świdnicy. Podczas Mszy św. prosić będziemy abyśmy nadal podejmowali oddaną  troskę o naszą wiarę i życie wspólnoty Kościoła. Tego samego dnia o godz. 17:00 w Auli Kurii Biskupiej wysłuchamy konferencji ks. Stanisława Orzechowskiego „Czy sama wiara wystarczy?”

Pragnę też serdecznie zaprosić członków i sympatyków Akcji Katolickiej do udziału w I Forum Katolickim, które odbędzie się w sobotę 7 grudnia 2013 r. w godz. 9:00 – 15:00 w Świdnicy. Gośćmi tego sympozjum, którego szczegółowy program jest już opublikowany przez Portal AKCJA, będą: Siostra Małgorzata Chmielewska – przełożona Wspólnoty Chleb Życia z Warszawy, ojciec Maciej Zięba – dominikanin, ksiądz Dariusz Oko – teolog i filozof, kapłan Archidiecezji Krakowskiej i Jan Pospieszalski – dziennikarz i publicysta, redaktor programu „Bliżej” nadawanego przez TVP.

>> Wiara jest bezinteresownym darem Boga, która jawi się jako światło na drodze, wskazujące kierunek naszej wędrówki w czasie. << – powiedział Papież Franciszek. Wiara jest towarzyszką życia, pozwalającą nam dostrzegać wciąż na nowo cuda, które czyni dla nas Bóg. Wiara, która stara się rozpoznawać znaki czasu we współczesności, zobowiązuje każdego z nas do stawania się żywymi znakami obecności Zmartwychwstałego w świecie. 

Króluj nam Chryste!

Monika Rejman

Prezes DIAK

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

godz. 17:00 – konferencja ks. Stanisława Orzechowskiego „Czy sama wiara wystarczy?” – Aula Świdnickiej Kurii Biskupiej

godz. 18:00 – uroczysta Eucharystia – Katedra pw. Św. Wacława i Św. Stanisława.

Zobacz także
Życzę wiary, co wzrasta

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość