WYDARZENIA

Króluj nam Chryste – zawsze i wszędzie!

Drodzy Członkowie i Sympatycy Akcji Katolickiej. Żywię szczerą nadzieję, że każda inicjatywa podejmowana w ramach Roku Wiary wspierała radosne odkrywanie i odnawianie świadectwa wiary. Dziękując za owoce Roku Wiary, za to, że mogliśmy dzielić się tym, co dla chrześcijanina jest najdroższe: Chrystusem Jezusem, Odkupicielem człowieka, Królem Wszechświata ufam, że duchowo mocniejsi złożymy wyznanie: Wierzę w Syna Bożego.

Wyrazem naszej wdzięczności niech stanie się udział w Patronalnym Święcie Akcji Katolickiej, które przeżywać będziemy w najbliższą  sobotę 23 listopada 2013 r. o godz. 18:00 w samym  sercu naszej Diecezji – w Katedrze Świętych Wacława i Stanisława w Świdnicy. Podczas Mszy św. prosić będziemy abyśmy nadal podejmowali oddaną  troskę o naszą wiarę i życie wspólnoty Kościoła. Tego samego dnia o godz. 17:00 w Auli Kurii Biskupiej wysłuchamy konferencji ks. Stanisława Orzechowskiego „Czy sama wiara wystarczy?”

Pragnę też serdecznie zaprosić członków i sympatyków Akcji Katolickiej do udziału w I Forum Katolickim, które odbędzie się w sobotę 7 grudnia 2013 r. w godz. 9:00 – 15:00 w Świdnicy. Gośćmi tego sympozjum, którego szczegółowy program jest już opublikowany przez Portal AKCJA, będą: Siostra Małgorzata Chmielewska – przełożona Wspólnoty Chleb Życia z Warszawy, ojciec Maciej Zięba – dominikanin, ksiądz Dariusz Oko – teolog i filozof, kapłan Archidiecezji Krakowskiej i Jan Pospieszalski – dziennikarz i publicysta, redaktor programu „Bliżej” nadawanego przez TVP.

>> Wiara jest bezinteresownym darem Boga, która jawi się jako światło na drodze, wskazujące kierunek naszej wędrówki w czasie. << – powiedział Papież Franciszek. Wiara jest towarzyszką życia, pozwalającą nam dostrzegać wciąż na nowo cuda, które czyni dla nas Bóg. Wiara, która stara się rozpoznawać znaki czasu we współczesności, zobowiązuje każdego z nas do stawania się żywymi znakami obecności Zmartwychwstałego w świecie. 

Króluj nam Chryste!

Monika Rejman

Prezes DIAK

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

godz. 17:00 – konferencja ks. Stanisława Orzechowskiego „Czy sama wiara wystarczy?” – Aula Świdnickiej Kurii Biskupiej

godz. 18:00 – uroczysta Eucharystia – Katedra pw. Św. Wacława i Św. Stanisława.

Zobacz także
Pan wzywa mnie…
Wielkopostny dzień skupienia

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status