WYDARZENIA

Jeden z nas nie zniknie

Inicjatywa „Jeden z nas”, o której informowaliśmy na Portalu AKCJA,  została odrzucona przez Komisję Europejską, która uznała, że ma  potrzeby uwzględniania postulatów dotyczących obrony życia dzieci nienarodzonych. Dwa miliony obywateli z 28 krajów Unii Europejskiej domaga się zmian w prawie UE, dotyczących poszanowania prawa do życia, oraz żąda, by pieniądze podatnika UE nie były wydawane na aborcję. Ich wniosek został potraktowany odmownie.

Jak poinformował Jakub Bałtroszewicz – koordynator Polskiego Komitetu Narodowego tej inicjatywy – Komisja Europejska >> nie widzi nie tyle możliwości wprowadzenia zmian zaproponowanych przez EIO „Jeden z Nas”, ile raczej ich potrzeby.To już druga inicjatywa odrzucona przez KE, mimo że obie spełniły warunki formalne. Tym samym widzimy, że Komisja Europejska nie jest zainteresowana tym, by obywatele mieli wpływ na prawo europejskie, a za możliwe uznaje tylko takie zmiany, które zgadzają się z jej stanowiskiem lub planami. <<

Mimo odmownego stanowiska władz Uniii Europejskiej inicjatywa „Jeden z nas” okazała się sukcesem. Zmobilizowała ogromną liczbę obywateli ze wszystkich krajów UE, którzy domagają się zmian w prawie europejskim. >> Jak wskazywali eurodeputowani podczas wysłuchania publicznego, po raz pierwszy od wielu lat w budynkach UE mogła odbyć się tak otwarta debata o prawie do życia. Jedna z francuskich eurodeputowanych, przeciwna inicjatywie, ze zdziwieniem zauważyła, że dyskusja na ten temat została przecież zakończona już w latach siedemdziesiątych i nie ma powodu do niej wracać. Nasza obecność sprawiła, że ta dyskusja powróciła i będzie trwać. << Koordynator Polskiego Komitetu Narodowego zwrócił też uwagę na olbrzymie znaczenie edukacyjne tej inicjatywy dla społeczeństwa. Zmobilizowała ona organizacje z wszystkich krajów UE do bliskiej współpracy, co jest wydarzeniem bezprecedensowym. Najprawdopodobniej decyzja Komisji Europejskiej zostanie zaskarżona do europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu.

(kk)

Na podstawie: radiovaticana.va , caritas.pl

Zobacz także
Modlitwa wzajemna
Muzyka duszy

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status