WYDARZENIA

Świątecznych zakupów nie zrobię w „Empiku”

Być może już zdecydowali się Państwo na bojkot sieci „Empik”, która w swojej Bożonarodzeniowej kampanii wykorzystała twarz Adama Darskiego (który publicznie darł Biblię) oraz Marii Czubaszek (która chwaliła się aborcjami). Wraz z Fundacją Pro-prawo do życia, która rozpoczęła protest na szeroką skalę, zachęcam do pójścia o krok dalej.

Zapraszamy do wyrażenia bojkotu poprzez podpisanie się pod niniejszą akcją – tym samym mamy możliwość przesłać Empikowi bezpośrednio naszą wiadomość o tym, że nie akceptujemy kampanii, którą promują satanista i aborcjonistka oraz wyrazić nasze zdanie wraz z tysiącami innych Polaków. Kampania „Empiku” jest tym bardziej nieakceptowalna, gdyż dotyczy Świąt Bożego Narodzenia, z którymi to „twarze” kampanii nie mają nic wspólnego.

Jak pisze Fundacja:  „Twarzami świątecznych spotów „Empiku” wybrano Adama Darskiego oraz Marię Czubaszek. Ten pierwszy jest wokalistą zespołu Behemoth, który może się pochwalić takimi utworami jak „Chrześcijanie dla lwów” a także wypowiedziami o uprawianiu grupowego seksu: „moralność przeciętnego Polaka nie udźwignie faktu, że dorośli ludzie mogą uprawiać seks w upojeniu alkoholowym? Rock’n’roll to zabawa.” Jego towarzyszka z kolei znana jest ze swojej wypowiedzi na temat tego, że dokonała w młodości dwóch aborcji. Zadanie śmierci dzieciom komentuje ona słowami „Boże, jak cudownie, że to zrobiłam.”

Wyraźmy sprzeciw wobec promocji z wykorzystaniem antyautorytetów. Zachowanie „Empiku” wobec krytyki, zmiany w nazwie kampanii, której spoty przed bojkotem były określane jako „świąteczne”, a teraz już tylko jako „nowe”, pokazują że zdanie tak dużej grupy konsumenckiej budzi ich poważny niepokój, a nie zadowolenie. Dołącz do nas! Podpisz petycję, powiadom swoich znajomych!”

http://citizengo.org/pl/swiatecznych-zakupow-nie-robie-w-empiku-podpisz-protest

Magdalena Korzekwa

Polish Campaigns Manager CitizenGO

 

Zobacz także
Akcja Katolicka w Polsce zaprasza na pielgrzymkę dziękczynną do Rzymu.
Dekada Akcji

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość