WYDARZENIA

Żywe Betlejem

W dniach od 24 do 26 grudnia 2015 r. na placu kościoła pw. Chrystusa Króla w Głuszycy (ul. B.Chrobrego 4), odbędzie się wydarzenie upamiętniające przyjście na świat Zbawiciela – ŻYWE BETLEJEM. Zachęcamy wszystkich do odwiedzin. 

„Żywe Betlejem” to Bożonarodzeniowe widowisko, którego tradycja sięga XIII wieku. Po raz pierwszy ową szopkę zorganizował św. Franciszek z Asyżu, we włoskim Greccio w 1223 roku. Chcemy, aby to misterium Bożego Narodzenia, tak głęboko zakorzenione w naszej chrześcijańskiej kulturze, pomogło mieszkańcom naszego miasta i okolic, przeżyć w pełni tajemnicę przyjścia Chrystusa na ziemię.

W programie bierze udział ponad 50 aktorów. Atrakcją tego wydarzenia, szczególnie dla najmłodszych będą żywe zwierzęta: osiołek, kucyki, owce, kozy i oczywiście niespodzianka. Więcej informacji oraz program wydarzenia zostały umieszczone na plakacie. Wstęp to jedynie dobrowolna ofiara.  Zapraszamy!

Żywe Betlejem_02

Na podstawie: parafia-gluszyca.pl
Zobacz także
Spotkanie charyzmatyczne w Wałbrzychu
Druga szansa

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status