KALENDARZ

Akcja Katolicka broni życia

Akcja Katolicka w Polsce kieruje wyrazy szczególnego uznania wobec wszystkich podmiotów, które w sposób indywidualny lub w swym wymiarze wspólnotowym, angażują się w pełną ochronę ludzkiego życia w naszej Ojczyźnie.

Zauważamy, że w toczonej obecnie debacie poświęconej ochronie ludzkiego życia, spotykamy się ze zjawiskiem nadużywania autorytetu Kościoła, który niezmiennie uczy nas, że istnienie każdego człowieka jest wartością fundamentalną i nienaruszalną. Zawracamy przy tym uwagę, że w dyskursie dotyczącym projektów proponujących ochronę życia, kluczową rolę, na naszym rodzimym gruncie odgrywa komunikat z 372. Zebrania Plenarnego KEP, w którym to Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce, zwrócili wyraźnie uwagę na fakt, że ochrona życia stanowić musi obowiązek wszystkich obywateli, niezależnie od wyznawanego światopoglądu. W komunikacie, kardynałowie, arcybiskupi i biskupi stwierdzili wyraźnie, że: nie popierają karania kobiet, które dopuściły się aborcji.

Dlatego też, jako ludzie wiary nie włączamy się w inicjatywę obywatelską zgłoszoną przez Fundację PRO, której proponowany projekt obywatelski, oprócz prawnej ochrony wszystkich poczętych dzieci, wprowadza karalność kobiet, dopuszczających się przerwania ciąży.

Wsłuchując się w głos Pasterzy, Akcja Katolicka, podejmuje wysiłki zmierzające do poparcia projektu ochrony życia, który wyklucza możliwość karania kobiet. W tym celu, nasze Stowarzyszenie, wspólnie z Polską Federacją Ruchów Obrony Życia, podejmuje działania na płaszczyźnie edukacyjnej, których celem będzie uświadamianie polskiemu społeczeństwu faktu, że kochamy każde dziecko a przygotowywany projekt ustawy zmierza nie tylko w kierunku zapewnienia prawa do życia każdemu poczętemu dziecku, ale służy też wzmacnianiu i ochronie macierzyństwa.

Drodzy członkowie Akcji Katolickiej, Szanowni Obywatele, którzy nie podzielacie chrześcijańskiego światopoglądu, uczyńmy razem wszystko, w tym celu, aby głos upominający się o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka, szedł w parze z otoczeniem troską również jego matki. Niech nasze wspólne wysiłki podążają mocnym i zdecydowanym krokiem w budowaniu cywilizacji życia i miłości.

Urszula Furtak

Prezes Akcji Katolickiej w Polsce

Na podstawie: ak.org.pl 
Zobacz także
Peregrynacja relikwii Błogosławionego José
Góry ojcostwa

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status