NAMYSŁY

Niech to widzi świat

Pan Syna krwią zmazał wszelki dług, Syn z grobu żywy wstał. Panem jest Jezus, mówi w nas Duch. Niech to widzi świat. Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.

Wracamy po raz kolejny do słów hymnu tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Na początku tego roku przypomnieliśmy pierwszy hymn tego nadzwyczajnego spotkania Kościoła, jakim były Dni jeszcze z udziałem Świętego Jana Pawła II. Wtedy też po raz pierwszy pokazaliśmy tę pieśń, która będzie głównym motywem muzycznym zlotu młodych w Polsce. Niedawno udostępniliśmy wersję hymnu ŚDM z Wietnamu, a tydzień temu góralską aranżację polsko-słowacką. Tym razem posłuchajmy pieśni „Błogosławieni miłosierni” w języku suahili w wykonaniu młodzieży z Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Mamy też inną niezwykłą formę, jaka powstała w Korei, gdzie pojawiają się wątki związane z podziałem tego narodu na dwa państwa i tęsknotą za jednością. I jeszcze wzruszająca opowieść – zupełnie inna – zrealizowana w Czechii.Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Życie się składa z pewności i z wątpliwości
Teraz i w godzinę śmierci mojej
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka lip 23,2016 z 06:34

    […] językami, ale znajdujących wspólnotę w wierze. W poprzednich odcinkach naszego cyklu filmowego zaprezentowaliśmy rozmaite wersje oficjalnego hymnu ŚDM2016. Tym razem zobaczmy tę piękną pieśń. Tak – zobaczmy, bo klipie video słowa hymnu będą […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status