WYDARZENIA

Weź swój krzyż

Działająca w ramach Ruchu Światło – Życie wspólnota Domowy Kościół zaprasza na Drogę Krzyżową, która będzie wiodła na Górę Chełmiec.

Zaproszenie jest skierowane do oazowiczów, przyjaciół i wszystkich chętnych, którzy chcą przeżyć Drogę Krzyżową we wspólnocie. Droga Krzyżowa ruszy w najbliższą sobotę 16 marca 2013 r. o godz. 10:30. Wyjście nastąpi spod kościoła pod wezwaniem Trójcy Świętej przy rynku w Boguszowie – Gorcach.

Z kolei w piątek 22  marca 2013 r. nabożeństwo Drogi Krzyżowej można przeżyć i przebyć na trasie  z przełęczy Tąpadła na Ślężę.  Zdecydowani na tę szczególną formę wspólnej modlitwy spotykają się o godz. 19:00 na przełęczy Tąpadła. Organizatorem jest ks. Adam Woźniak – diecezjalny moderator Domowego Kościoła.

Jak już informowaliśmy w sobotę 23 marca 2013 r. w Kłodzku odbędzie się Droga Krzyżowa w ramach adresowanego do młodzieży całodziennego spotkania pod hasłem „Wiara? Podaj dalej!

W wielu parafiach organizowane też będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami miast i wsi. Ta niezwykła formuła przeżywania Męki Pańskiej w okresie Wielkiego Postu pozwala przypomnieć sobie i rozważać słowa:  >> … Jeżeli chcesz Mnie naśladować to weź swój krzyż na każdy dzień i chodź ze Mną zbawiać świat… <<

(kk)

Na podstawie: Ruch Światło – Życie Diecezji Świdnickiej

Zobacz także
Akcja Katolicka szkołą wiary, świętości i apostolstwa
Gniew

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość