WYDARZENIA

Święty 14-letni

W 2005 r. ówczesny Papież Benedykt XVI beatyfikował José Sáncheza del Río – 14-letniego Meksykanina, który mimo bestialskich tortur (obdarto mu skórę ze stóp i kazano chodzić po rozsypanej soli, a następnie przejść przez całe miasto), nie wyparł się wiary. Jego postać wydaje się być pierwszoplanową w filmie „Cristiada”, który od najbliższego piątku wchodzi na ekrany polskich kin.

„Cristiada” jest epicką opowieścią filmową o grupie kobiet i mężczyzn, którzy zdecydowali się na podjęcie największego ryzyka dla obrony wiary oraz dla dobra swoich rodzin  i przyszłości swojego kraju. Fabuła przybliża nieznane dotąd wielu ludziom wydarzenia Powstania Cristeros, które w latach dwudziestych XX wieku wstrząsnęło nie tylko Meksykiem.

Film był kręcony w historycznych miejscach w całym Meksyku. Reżyser Dean Wright, dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w Hollywood, gdzie pracował jako specjalista od efektów specjalnych przy takich hitach jak „Titanic”, trylogia „Władca pierścieni” i „Opowieści Z Narni”, nadał temu opartemu na faktach obrazowi niesamowitej wizualnej siły. Scenariusz do filmu napisał Michael Love, a producentem jest Pablo Jose Barroso. W gwiazdorskiej obsadzie, której przewodniczą Garcia i Longoria, znalazł się również legendarny Peter O’Toole.

ZOBACZ TAKŻE: Ile warta jest wolność ?

(kk)

Na podstawie:  Cristiada.pl , PCh24.pl , TraditiaFora.pl

Zobacz także
Niezłomny duszpasterz młodzieży i błogosławiony Ziemi Kłodzkiej – dzieciństwo
Wróciliśmy !
4 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status