WYDARZENIA

Święty 14-letni

W 2005 r. ówczesny Papież Benedykt XVI beatyfikował José Sáncheza del Río – 14-letniego Meksykanina, który mimo bestialskich tortur (obdarto mu skórę ze stóp i kazano chodzić po rozsypanej soli, a następnie przejść przez całe miasto), nie wyparł się wiary. Jego postać wydaje się być pierwszoplanową w filmie „Cristiada”, który od najbliższego piątku wchodzi na ekrany polskich kin.

„Cristiada” jest epicką opowieścią filmową o grupie kobiet i mężczyzn, którzy zdecydowali się na podjęcie największego ryzyka dla obrony wiary oraz dla dobra swoich rodzin  i przyszłości swojego kraju. Fabuła przybliża nieznane dotąd wielu ludziom wydarzenia Powstania Cristeros, które w latach dwudziestych XX wieku wstrząsnęło nie tylko Meksykiem.

Film był kręcony w historycznych miejscach w całym Meksyku. Reżyser Dean Wright, dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w Hollywood, gdzie pracował jako specjalista od efektów specjalnych przy takich hitach jak „Titanic”, trylogia „Władca pierścieni” i „Opowieści Z Narni”, nadał temu opartemu na faktach obrazowi niesamowitej wizualnej siły. Scenariusz do filmu napisał Michael Love, a producentem jest Pablo Jose Barroso. W gwiazdorskiej obsadzie, której przewodniczą Garcia i Longoria, znalazł się również legendarny Peter O’Toole.

ZOBACZ TAKŻE: Ile warta jest wolność ?

(kk)

Na podstawie:  Cristiada.pl , PCh24.pl , TraditiaFora.pl

Zobacz także
Życie musi być zawsze przyjęte i chronione
Relacja końcowa Synodu Biskupów dla Ojca Świętego Franciszka
4 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość