WYDARZENIA

Podpisujemy się dla dobra rodziny

W przeddzień jutrzejszego Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Świdnicy i Wałbrzychu, o czym już wcześniej informowaliśmy w Portalu AKCJA, warto przypomnieć o zbieranych w Diecezji Świdnickiej podpisach pod apelem do władz Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie brony tradycyjnej i konstytucyjnej pozycji małżeństwa i rodziny.  

Apel w sprawie obrony małżeństwa i rodziny jest skierowany do władz Rzeczpospolitej Polskiej. Monika Rejman – prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej, informuje, że do połowy czerwca br. został przedłużony termin zbierania podpisów, bo wciąż zgłaszają się do chętni chcący wesprzeć akcję. Zebrano dotąd już kilkaset podpisów. Wśród sygnatariuszy apelu znalazł się także Prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek (na zdjęciu). Listy z podpisami należy przesłać na adres: Wydział Duszpasterski Świdnickiej Kurii Biskupiej, ul. Jana Pawła II, 1, 58 – 100 Świdnica – w terminie do 15 czerwca 2013 r.

W apelu zainicjowanym przez Akcję Katolicką Diecezji Świdnickiej czytamy m.in.: >> Małżeństwo jako związek kobiety z mężczyzną, pełni niepowtarzalną rolę społeczną. Konstytucja RP gwarantuje szczególną ochronę prawną małżeństwa opartego na związku między kobietą a mężczyzną. Żądania agresywnych grup, które czynią z homoseksualizmu ideologię, zmierzają do prawnej degradacji małżeństwa i rodziny. <<

(mj)

FOT: Mirosław Jarosz

FORMULARZ PODPISÓW MOŻNA POBRAĆ TUTAJ.

Zobacz także
Już tak blisko Boże Narodzenie
Być KOBIETĄ…, być kobietą…
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status