WYDARZENIA

Oto jestem, jestem gotowy

>> To jest epoka świeckich << – takie jest przesłanie poruszającego świadectwa o życiu Sługi Bożego księdza kardynała Françoisa Xaviera Nguyễn Văn Thuận’a, które opublikowaliśmy na portalu AKCJA w ostatnich dniach. Biografia i posługa tego kapłana jest obrazem głębokiego umiłowania Kościoła i szczególnej troski o laikat. W Polsce ksiądz kardynał Văn Thuận jest niekiedy porównywany do postaci księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Proces beatyfikacyjny wietnamskiego duchownego rozpoczął się w 2010 r.

Pani Elizabeth Nyugen – siostra Sługi Bożego księdza kardynała Françoisa Xaviera Nguyễn Văn Thuận’a i autorka opublikowanego przez nas osobistego świadectwa przybędzie do Polski i spotka się z młodzieżą i wspólnotami katolickimi na terenie Diecezji Świdnickiej. Po przylocie do Wrocławia w poniedziałek 10 czerwca 2013 r., przybędzie do Ząbkowic Śląskich i zatrzyma się w Parafii pw. Św. Jadwigi. We wtorek 11 czerwca 2013 r. o godz. 8:45 spotka się z społecznością Gimnazjum Publicznego Nr 1 w Ząbkowice Śl., następnie weźmie udział w spotkaniu o godz.15:00 w Pieszycach u Sióstr  Salezjanek. Tego samego dnia wieczorem o godz. 18:00 będzie uczestniczyć w Mszy św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ząbkowicach Śl., a po liturgii odbędzie się spotkanie u Sióstr  Klarysek. Z kolei w środę 12 czerwca 2013 r., o godz. 9:00 w Gimnazjum Publicznym w Przyłęku będzie gościem społeczności szkolnej oraz kleryków  redemptorystów. Po obiedzie uda się na lotnisko we Wrocławiu, skąd uda się w dalszą podróż do Brukseli.

Serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie i spotkaniach. Organizatorami pobytu Pani Elizabeth Nyugen są Duszpasterze Parafii pw. Św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich.

(js)

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> To jest epoka świeckich

>> Pielgrzymi wezwani by naśladować swoim życiem życie Chrystusa

>> O amor de Cristo nos impele!

Zobacz także
Akcja Katolicka wobec swojej historii i zadań współczesności – w 20. rocznicę istnienia (1)
W Częstochowie tron swój wzniosła
3 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość