WYDARZENIA

Miejsce, do którego już można pielgrzymować

Sanktuarium Błogosławionego Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach, staje się – obok (dosłownie i w przenośni) Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – nadzwyczajnym miejscem na mapie Polski.  Zapewne bliska już kanonizacja Papieża z Polski sprawi, że w otwartym już oficjalnie, ale nadal rozbudowywanym ośrodku duszpasterskim, będzie coraz więcej osób przybywających na modlitwę i po refleksję nad darem, jakim jest dla nas Karol Wojtyła.

Nawiedziłem to miejsce dzięki pomyślnemu zbiegowi okoliczności i byłem tam  zaledwie kilkadziesiąt minut. Tzw. kościół dolny jest już miejscem celebracji eucharystycznych, ale też pierwszym punktem, którego wystrój przypomina o jakże bogatej biografii Ojca Świętego Jana Pawła II, którego wszystkie drogi wiodły ku Jezusowi. Także kościół górny, który jest jeszcze w trakcie urządzania. Tu również już widoczne elementy dekoracji i śmiała architektura, prowadzą każdego ku spotkaniu z Chrystusem. Można wręcz pomyśleć, że zamierzeniem architektów było właśnie wywołanie takiego efektu, bo przecież sam Karol Wojtyła całym swoim kapłańskim życiem, a szczególnie papieską posługą, starał się każdego człowieka zaprowadzić do Boga. Niewątpliwie punktem zatrzymania każdego pielgrzyma będzie ołtarz w kościele dolnym, w bryłę którego wkomponowana jest szklana szkatułka z relikwiami Błogosławionego Jana Pawła II.

Będąc w Łagiewnikach, nie można pominąć Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Konsekrował je w 2002 r. Papież Jan Paweł II. Tu pielgrzymki z całego świata przybywają nieustannie, a historia tego miejsca jest związana z postacią  Świętej Siostry Faustyny – kanonizowanej przez Jana Pawła II w Jubileuszowym 2000 Roku. Zapewne liczni pielgrzymi z Diecezji Świdnickiej, odwiedzając tradycyjnie już Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, będą coraz częściej stawiać swoje kroki w pobliskim i powstającym na naszych oczach Sanktuarium Jana Pawła II.

Krzysztof Kotowicz   

Zobacz także
Stało się Słowo
Współodpowiedzialność za przyjęcie uchodźców i za ich dalsze losy
4 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość