WYDARZENIA

Miejsce, do którego już można pielgrzymować

Sanktuarium Błogosławionego Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach, staje się – obok (dosłownie i w przenośni) Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – nadzwyczajnym miejscem na mapie Polski.  Zapewne bliska już kanonizacja Papieża z Polski sprawi, że w otwartym już oficjalnie, ale nadal rozbudowywanym ośrodku duszpasterskim, będzie coraz więcej osób przybywających na modlitwę i po refleksję nad darem, jakim jest dla nas Karol Wojtyła.

Nawiedziłem to miejsce dzięki pomyślnemu zbiegowi okoliczności i byłem tam  zaledwie kilkadziesiąt minut. Tzw. kościół dolny jest już miejscem celebracji eucharystycznych, ale też pierwszym punktem, którego wystrój przypomina o jakże bogatej biografii Ojca Świętego Jana Pawła II, którego wszystkie drogi wiodły ku Jezusowi. Także kościół górny, który jest jeszcze w trakcie urządzania. Tu również już widoczne elementy dekoracji i śmiała architektura, prowadzą każdego ku spotkaniu z Chrystusem. Można wręcz pomyśleć, że zamierzeniem architektów było właśnie wywołanie takiego efektu, bo przecież sam Karol Wojtyła całym swoim kapłańskim życiem, a szczególnie papieską posługą, starał się każdego człowieka zaprowadzić do Boga. Niewątpliwie punktem zatrzymania każdego pielgrzyma będzie ołtarz w kościele dolnym, w bryłę którego wkomponowana jest szklana szkatułka z relikwiami Błogosławionego Jana Pawła II.

Będąc w Łagiewnikach, nie można pominąć Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Konsekrował je w 2002 r. Papież Jan Paweł II. Tu pielgrzymki z całego świata przybywają nieustannie, a historia tego miejsca jest związana z postacią  Świętej Siostry Faustyny – kanonizowanej przez Jana Pawła II w Jubileuszowym 2000 Roku. Zapewne liczni pielgrzymi z Diecezji Świdnickiej, odwiedzając tradycyjnie już Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, będą coraz częściej stawiać swoje kroki w pobliskim i powstającym na naszych oczach Sanktuarium Jana Pawła II.

Krzysztof Kotowicz   

Zobacz także
Biskup Mirosław Milewski nowym krajowym asystentem Akcji Katolickiej
Rada Krajowa Akcji Katolickiej (sesja jesienna 2016)
4 komentarze

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status